11.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2018-2019

--

--

Kouty těsně padly ve Žďáru

19

Dva soupeře z předních pater tabulky k sobě zaválo 11. kolo. O výhře rozhodl těsně před koncem utkání domácí Libor Sláma.

První půle nerozhodně bez branek

V neděli žďárští hostili na Bouchalkách Kouty, mužstvo které sestoupilo z krajské soutěže. Utkání ztěžoval silný vítr, v první půli domáí hráli proti němu. Od začátku se hrál kombinační fotbal, kdy v prvních patnácti minutách domácí měli jasnou převahu a kopali několik rohových kopů, ze kterých ale nic nevytěžili. Poté se hra vyrovnala a hrozit začali i hosté. Jejich největší šance přišla ve 27. minutě, kdy po nedorozumění ve středu hřiště, šel hostující útočník sám na domácí bránu. V jasné šanci však nedokázal překonat vyběhnuvšího Svobodu a zakončil vedle  branky. Šance soupeře domácí probrala a znovu  se začali tlačit před jeho bránu. V největší šanci první půle byli poté, kdy míč výborně nadvakrát vybojoval Švoma, jeho přihrávku před prázdnou bránu však nikdo nedokázal zužitkovat. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Těsně před koncem rozhodl Libor Sláma

Do druhé půle domácí nastoupili po větru a na jejich hře to bylo znát. Po celou druhou půli byli jednoznačně lepším mužstvem a vypadalo to, že je jen otázkou času, kdy vstřelí gól. Bohužel je srážely nepřesné finální přihrávky a nedostatek střelby. Soupeře sice jasně přehrávali, ale bez efektu. Když už to vypadalo na dělbu bodů, tak v 87. minutě uvolnil skvělou přihrávkou Havlík Libora Slámu a ten zkušeně prostřelil hostujícího brankáře – 1:0. V 90. minutě měl ještě stoprocentní šanci střídající Růžička, který sám před brankou trefil pouze gólmana. Na skóre se už tak nic nezměnilo a po zásluze si domácí připsali tři body.

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou B
Zdeněk Peňáz, vedoucí mužstva: Dnes jsme hráli solidní fotbal, ale chyběla nám finální přihrávka a důraznější zakončení. Vítězství se silným soupeřem se ale počítá. Nejlepším naším hráčem byl dnes Dominik Musil.

F. Svoboda [-] - T. Peňáz [-] , S. Švoma [-] , B. Sláma [-] , T. Janů [-] (89. F. Růžička [-] ) , D. Musil [-] , T. Vokoun [-] (75. L. Sláma [-] ) , P. Machatka [-] , V. Lukáš [-] (70. P. Pátek [-] ) , Z. Peňáz [-] , J. Šindelka [-] (60. J. Havlík [-] )