10.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2018-2019

--

Želetava si poradila s Radešínskou Svratkou

16. A. Pacas , 19. T. Vrbka , 34. M. Vrbka , 58. M. Vrbka , 64. M. Jičínský - 57. Z. Starý (p.)
23

Poměrně jednoznačným výsledkem skončil zápas v Želetavě, kde domácí nasázeli hostům bůra.

Domácí vstřelili tři branky

Úvod utkání byl vyrovnaný. Domácí dostala na koně standardní situace v 16. minutě, po které na zadní tyči Pacas odstrčil Starého a hlavičkoval do prázdné brány. Píšťalka sudího Karlíka zůstala němá a domácí vedli - 1:0. Chvíli na to Michal Vrbka krásným pasem poslal do brejku Tomáše Vrbku a ten zvýšil vedení domácích - 2:0. Své šance měli i hosté. Pekárkova střela letěla těsně mimo, Novotný neprostřelil domácího brankáře a Dvořák v nadějné pozici nepřihrál přesně. To domácí potrestali ve 34. minutě, kdy napřáhl Michal Vrbka a bombou pod břevno překonal Patrika Chrásta - 3:0.

Hosté snížili, vzápětí však zase střílela Želetava

Úvod druhého poločasu patřil hostům. Několik nadějných příležitostí skončilo mimo a prosadil se až v 57. minutě Starý, který z penalty potrestal faul na Jiřího Janů - 3:1. Svratečtí však chvíli na to zbytečně ztratili míč a po individuální akci se střelou k tyči podruhé v zápase prosadil Michal Vrbka - 4:1. O šest minut později dal výsledku konečnou podobu po pěkné sehraném protiútoku Michal Jičínský - 5:1. Poté měli oba týmy několik šancí, ale ani na jedné straně už branka nepadla.

FK TJ Radešínská Svratka
Pavel Kříž, trenér: Chyběli nám tři hráči základní sestavy a nahradili je mladí dorostenci, kterým musím poděkovat za to, že s námi vyrazili. V tomto složení jsme na soupeře neměli, i když je výsledek možná až příliš krutý, protože i my jsme měli své šance. Domácí zdobila produktivita i to, že potrestali téměř každou chybu, kterou jsme vyrobili.