6.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2018-2019

--

Radešínská Svratka si poradila s Jaroměřicemi

21. I. Plhal (p.) , 30. I. Plhal , 50. Z. Josífek , 65. Z. Starý (p.) - 33. A. Palát (p.)
23

Jaroměřice se po sestupu z krajského přeboru trápí. Tentokrát prohrály v Radešínské Svratce.

Domácí po poločase vedli

Radešínská Svratka mohla jít do vedení hned ve 4. minutě, ale Pekárek míč po centru z pravé strany do prázdné brány neuklidil. Ve 21. minutě Josífek vysunul Pekárka a toho fauloval hostující brankář. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Ivo Plhal - 1:0. O deset minut později na levé straně zakombinovali Mužátko s Pekárkem a druhý jmenovaný našel před prázdnou bránou Plhala - 2:0. Hosté se dočkali snížení ve 33. minutě, kdy po několika nedorazech domácí faulovali ve vlastním pokutovém území a Aleš Palát si s nabídnutou šancí věděl rady - 2:1.

Domácí navyšovali vedení

Domácí zlomili odpor hostů v 50. minutě. Mužátko na vlastní polovině obral o míč Paláta a podnikl rychlý brejk s Pekárkem. Odražený míč si našel Josífek a skóroval do prázdné brány - 3:1. Následně si málem hosté vsítili vlastní branku, ale malá domů skončila na tyči. Brankář domácích Petr se blýskl proti tečované střele Paláta. Konečnou podobu skóre dal v 65. minutě Starý, který proměnil penaltu po faulu na Mužátka - 4:1. Poté mohl vedení domácích několikrát navýšit Pekárek, ale střelecky se mu nedařilo.

FK TJ Radešínská Svratka
Pavel Kříž (trenér): V prvním poločase byla naše hra rozháraná, ale i tak jsme vedli. Po přestávce jsme dali třetí branku, a to hosty položilo. Další příležitosti jsme zahodili. Před dvěma těžkými zápasy venku jsme tři body potřebovali.

M. Petr [-] - M. Drdla [-] - R. Smejkal [-] , Z. Starý [-] , I. Plhal [-] (44. L. Gabriel [-] ) , M. Mužátko [-] , Z. Josífek [-] (74. V. Skryja [-] ) , J. Janů [-] , M. Pekárek [-] (89. J. Malý [-] ) , J. Chrást [-] , M. Šacl [-] (81. R. Havránek [-] )