11.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2018-2019

--

Velmez B loupil na Budíně v Žirovnici

25. M. Pech , 45. D. Krčál (p.)
22

Fotbalisté Žirovnice nenavázali na minulé kolo, když zvítězili v Třebíči a před vlastním publikem na stadionu Budín nestačilili na rezervu Velkého Meziříčí. I tak drží nováček soutěže v tabulce klidné 8. místo. Hosté poskočili po druhé výhře v řadě na 10. pozici.

Hosté rozhodli o své výhře

První poločas nabídl bojovnou, spíšou vyrovnanou hru v poli. Hosté byli ovšem produktivnější a rozhodli o svém vítězství. Aktivněji začali ale před vlastními fanoušky domácí, ale ve 13. minutě hlavičkoval Drechsler nad. Naopak hosté udeřili z první vážnější akce. Ve 25. minutě zkušeně zatáhl míč po křídle Dufek, přihrál před branku, kde nekompromisně zakončil PECH Matyáš - 0:1. Žirovničtí byli hodně zaskočeni a do vážnější situace se již během prvního poločasu nedostali. Naopak bylo pro domácí ještě hůře, když krátce před pauzou v 45. minutě fauloval v pokutovém území domácí Vaš a penaltu jistě proměni KRČÁL Daniel - 0:2.

Domácí snaha ke gólům nevedla

Domácí se snažili z branky do šatny rychle oklepat a celý druhý poločas byli lepší mužstvem. Ztroskotávali ale na vlastních nepřesnostech a na výborném brankáři hostí. Ve velké šanci se ocitl dvakrát Drechsler, ale obě střely mířily těsně vedle. Pohotový pokus Vilímka pak v 66. minutě zlikvidoval Dubec. Domácím postupně docházeli síly a ani hosté na brejky moc nespoléhali. Skóre utkání se již nezměnilo a rezerva Velkého Meziřící si tak poprvé v sezoně odvezla ze hřiště soupeře první body a to hned všechny tři.