2.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2018-2019

Pelhřimov si doma v klidu poradil na úvod soutěže se Speřicemi

56. T. Mazač , 59. M. Naniáš (p.) , 80. M. Naniáš (p.)
17

Domácí aktivnější, ale v první půli se hrálo bez branek

Domácí byli od začátku aktivnějším a leším týmem. Při šancích Mazáče a Bendy, se ale zaskvěl hostující braknář Žáček, Jeřábkův lob pak skončil na tyči. Hosté se poprvé vážněji "osmělili" v 35. minutě, kdy se hezky uvolnil Sokup, ale jeho ostrá sřela minula tesně minula domácí branku. Do přestávky se pak již hrál vyrovnaný, bojovný fotbal bez vážnějších šancí.

Domácí rozhodli o osudu utkání během čtyř minut

Pehřimovští svoji aktivitu a střeleckou produktivitu po přestávce vylepšili a dvěmi góly v rozmezí čtyř minut rozhodli utkání. Nejdříve v 56. minutě unikl po křídle Benda, ve vápně zasekl míč, který pak putoval přes Vlka k MAZÁČOVI Tomášovi, jemuž se náramně povedla střela k zadní tyči - 1:0. Vzápětí byl ve v pokutovém území faulován znovu aktivní Mazáč a NANIAŠ Michal penaltu v 59. minutě bezpečně proměnil 2:0. Domácí tento gól uklidnil a zbytek utkání si kombinační hrou hlídalo a hosty do vážnějších akcí nepouštělo. Naopak v 80. minutě se po dalším faulu v pokutovém území hostů kopala další penalta, s kterou si opět veděl rady NANIAŠ Michal a pečetil zasloužené vítězství domácích na 3:0.

TJ Dálnice Speřice
HOLENDA Jiří (trenér): "Domácí ukázali, že budou patřit k favoritům celé soutěže. Přehrávali nás aktivní, rychlou kombinační hrou a zcela zaslouženě berou všechny body"