6.kolo, Pardubický | Krajský přebor , 2018-2019

Svitavy pokořily českou

23. L. Roušar (vl.) , 31. M. Čížek (p.)
6

report...

Svitavy potvrdily vzestupnou formu (čtvrté utkání bez porážky) a o třech bodech rozhodly v první půli díky proměněným standardkám (rohové a penaltové). Po změně stran jsme nasměrovali výkon do pozitivních not, ale byli jsme aktivní po vápno a tam se o gólech nerozhoduje. Domácí si hlídali získaný náskok, který důslednou a pozornou hrou udrželi. V 10. min. se v šanci ocitl Bartoš, ale mířil doprostřed branky. Ve 22. min. Chlupův trestňák směřoval do vinglu, ale Hotmar dokázal míč vytlačit. Následný roh před první tyčí tečoval v náběhu hlavou Leinweber a domácí jdou do vedení – 1:0. Ve 28. min. Novotný v samostatném brejku, ale míč si nešťastně předkopl a bylo po šanci (první tutovka). Ve 31. min. při rohovém kopu Krystlův zkratový, zbytečný faul a nařízenou penaltu proměnil Čížek – 2:0. Začátek druhé půle byl z naší strany chaotický, ale přežili jsme. Oklepali jsme se a začali tlačit. V 54. min. Müller křížným chirurgickým pasem z rychle zahraného trestného kopu vyslal do brejku Krystla, ale finální řešení postrádalo kvalitu (druhá tutovka). V 87. min. nedokázal Roušar sklepnout do sítě ostrý Klumparův centr (třetí tutovka). Závěr zápasu mohl být debaklový, ale domácí gólovou akci nedotáhli. Poprvé jsme vyšli střelecky naprázdno.