13.kolo, Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2018-2019

--

Fotbalisté Smíchova vyprovodili Union devítigólovou kanonádou

15. J. Sulek , 18. J. Kovář (p.) , 22. J. Kovář , 40. J. Kovář , 49. A. Zikmund , 52. D. Tobrman , 63. D. Tobrman , 70. J. Kovář , 85. R. Tyll
15

Smíchovští fotbalisté smetli na závěr podzimu Union výsledkem 9:0. Druhý celek tabulky dominoval na hřišti od začátku do konce. Poločas vyhrál 4:0, po změně stran pak přidal dalších pět zásahů.

Kovář stihl hattrick už v první půli

Fotbalisté Smíchova se chtěli na domácím stadionu rozloučit s podzimem výhrou a od začátku šli za svým cílem velmi důrazně. Hosté v úvodní desetiminutovce přežili několik šancí soupeře, ale v 15. minutě se už hrající kouč Smíchova Jiří Sulek nemýlil a otevřel skóre i kanonádu svého týmu. V 18. minutě dostali domácí šanci zahrávat pokutový kop a ten proměnil Jan Kovář. Stejný hráč pak zamířil do černého i ve 22. minutě a ještě do přestávky dokonce završil čistý hattrick. Smíchov tak vedl 4:0.

Kanonáda Smíchova pokračovala

Ani po změně stran chuť hráčů Smíchova neochabovala. Domácí přehrávali soupeře ve všech směrech a nadále navyšovali skóre. Hned ve 49. minutě dovršil pětku Alexandr Zikmund a po něm se dvakrát prosadil střídající David Tobrman. V 70. minutě se trefil počtvrté v zápase nejlepší střelec soutěže Jan Kovář a v 85. minutě uzavřel skóre na konečných 9:0 Radek Tyll. Nutno podotknout, že domácí mohli atakovat i dvojciferné skóre. Ve druhém poločase totiž neproměnili penaltu a nezužitkovali i několik dalších velkých šancí. Union za celý zápas brankáře Beštu v podstatě neohrozil.

SK Smíchov Plzeň
Jiří Sulek (hrající trenér): Začali jsme velice dobře. V prvních deseti minutách jsme měli čtyři gólovky, které jsme bohužel neproměnili, čímž mě kluci trošku naštvali. Jinak jsme ale hráli dobře a v 15. minutě jsme se ujali vedení. Po delší době jsem si zahrál a dokonce se mi podařilo dát první, takže vítězný gól. Do poločasu jsme pak přidali ještě tři branky a půle tak skončila 4:0. Zápas byl v naší režii prakticky po celou dobu. Ani nevím, zda tam soupeř měl nějakou gólovou situaci. Podali jsme podobný výkon jako v Černicích, čemuž odpovídá i skóre. Diváci se bavili, utkání bylo pohledné, my měli spoustu šancí. Ve druhé půli jsme dál pokračovali v naší hře a dali dalších pět branek. Skóre mohlo být i vyšší, trefili jsme tyčku, neproměnili penaltu. Velká spokojenost. Honza Kovář přidal čtyři branky, ten si drží stabilní výkonnost.

TJ Union Plzeň
Petr Starý (vedoucí mužstva): Tragédie od začátku do konce, náš nejhorší výkon za hodně dlouhou dobu. Soupeř nás naprosto válcoval, kdyby proměnil všechny svoje tutovky, byla by ta ostuda ještě větší. Na naší straně bylo špatně úplně všechno, kazili jsme jednoduché přihrávky, prohrávali většinu osobních soubojů, špatně jsme bránili, vůbec jsme nechytali brejky domácích a hlavně náběhy hráčů ze druhé vlny. Sami jsme se dostali k nějakému ohrožení branky snad jen třikrát, neměli jsme nic, co by se dalo nazvat větší šancí. Až mi bylo líto domácího gólmana, že jsme ho tam nechali 90 minut mrznout...

V. Bešta [-] - J. Kovář [-] , J. Gruncl [-] (46. D. Tobrman [-] ) , K. Fajfrlík [-] (63. V. Skora [-] ) , A. Zikmund [-] , L. Rout [-] (67. P. Sedláček [-] ) , J. Sulek [-] (84. D. Rada [-] ) , J. Ostrolucký [-] , T. Sládek [-] , R. Tyll [-] , J. Černý [-]

M. Horn [-] (63. V. Stuchl [-] ) - T. Rojík [-] , P. Šimana [-] , A. Sýkora [-] , Z. Chmelík [-] - P. Kutný [-] , O. Jakoubek [-] (46. M. Haase [-] ) , M. Hořánek [-] , J. Jindra [-] - M. Seidl [-] , K. Kotrč [-]

ŽK: 17. M. Hořánek .
Hráči zápasu: J. Kovář , R. Tyll .
Počet diváků: 20. Rozhodčí: Levý Vítek - LEVÝ Jan (N), TRÁZNÍK Martin (N).