11.kolo, Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Smíchov přehrál v souboji o druhé místo Litice

14

V přímém souboji o druhé místo si to rozdaly týmy Smíchova a Litic. Domácí zvítězili i díky dvěma zásahům nejlepšího střelce soutěže Jana Kováře 3:0.

Skóre zápasu otevřel Kovář

Smíchovští nastupovali k soutěžnímu zápasu po čtrnáctidenní pauze, jelikož v minulém kole jim byl odložen duel v Černicích. Možná, že i jistá dávka natěšenosti hrála roli v tom, že domácí byli od začátku aktivnější. Hra se tak odehrávala především na polovině Litic, které se musely bránit. Smíchovští si ze svého náporu vytvořili i několik příležitostí, ovšem hosty držel brankář Tihlařík. I litičtí fotbalisté dvakrát zahrozili z brejku, v prvním případě však zakončující hráč minul bránu a druhou šanci zlikvidoval Bešta v bráně Smíchova. Skóre se tak měnilo až pět minut před přestávkou, kdy Tihlaříka prostřelil nejlepší střelec soutěže Jan Kovář.

Zaslouženou výhru Smíchova potvrdili Kovář a Černý

Také po změně stran pokračovala převaha domácího celku. Litice dlouho držel ve hře brankář Tihlařík, který domácím pochytal minimálně tři příležitosti, které volaly po gólu. Toho se Smíchovští dočkali až v 70. minutě, kdy se podruhé trefil Jan Kovář. Hosté pak hrozili spíše jen ze standardních situací, které však obrana domácích většinou spolehlivě odvracela. V 90. minutě ještě předvedl krásnou individuální akci Jakub Černý, který pak s přispěním protihráče zvýšil na konečných 3:0. Smíchov se tak v tabulce zase vrátil na druhé místo. Ve čtvrtek má navíc k dispozici dohrávku v Černicích.

SK Smíchov Plzeň
Jiří Sulek (trenér): Bylo to určitě zajímavé utkání. Vytvořili jsme si více příležitostí, měli více ze hry, drželi více míč, ale v prvním poločase nám hodně pochytal brankář. I my soupeři nabídli chybami v rozehrávce dvě gólové příležitosti, takže naše zaváhání nebyla potrestána. Nám se podařilo naší převahu využít až ve 41. minutě. My jsme nehráli špatně, ale proti Liticím není jednoduché hrát. Jejich kvalitě asi odpovídá postavení v tabulce. Mají dobrý tým, nedostávají moc gólů. Po změně stran naše převaha pokračovala, nadále jsme si vytvářeli více příležitostí. Vždycky, když hrajeme s Liticemi, tak velmi dobře zachytá jejich brankář. I tentokrát tak 3 - 4 šance ještě pochytal. Na 2:0 se nám pak podařilo dát až někdy v 70. minutě. Ani si nevybavuji, zda soupeř ve druhé půli přímo ohrozil naší bránu. Vyhráli jsme zaslouženě, výsledek 3:0 asi odpovídá průběhu zápasu. Velmi oceňuji výkon Kuby Černého, který nejenže skóroval a zahrál výborně, ale ještě nám po zápase připravil v kabině basičku dvanáctek.

V. Bešta [-] - D. Kroc [-] , J. Kovář [-] , D. Tobrman [-] (46. P. Konopík [-] ) , K. Fajfrlík [-] (78. F. Baštář [-] ) , A. Zikmund [-] , L. Rout [-] (78. P. Sedláček [-] ) , J. Ostrolucký [-] (46. J. Gruncl [-] ) , T. Sládek [-] , R. Tyll [-] , J. Černý [-]