9.kolo, Plzeňský | Klatovy | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Vyrovnané derby rozhodly penalty

11

Tradiční derby mezi Dlouhou Vsí a rezervou Sušice bylo lákadlem pro řadu fanoušků, kteří ve Vsi v sobotu mohli vidět dramatický zápas

Rychlá branka domácích

Hojná účast na pátečním tréninku umožnila Sušici "luxus" při výběru sestavy. Do týmu se po delší odmlce a návratu z USA vrátil playmaker Marek Halas, který sůveréně patřil mezi nejlepší hráče na hřišti. Sušice se každopádně první čtvrt hodinu na hřišti hledala. Chyby v rozehrávce a špatné rozestavení umožnilo domácím vytvořit tlak, který vedl k vedoucí brance. Honza Hubený svou levačkou vymetl dolní roh branky. Sušice se oklepala a přišli i první šance. Bohužel střela Blažka byla na poslední chvíli zblokována. Hlavičky Hrubce a Kalného gólem neskončili. Při přímém kopu Kalného se zase vyznamenal domácí gólman.

Sušice byla dominantní a vyrovnání si zasloužila

O poločase došlo ke změne v podobě střídaní Žežulky za Tonnera. Domácí se více zatáhli a umožnili Sušici lépe kombinovat a dostávat se do šancí. Hned třikrát se po levém křídle uvolnil Jakub Dryk, kterému vždy chyběl kousek k lepšímu zakončení. Domácí svými fauly umožnili Sušici hrozit ze standartních situací, kde po jedné z nich v 76. minutě Pavel Hrubec propálil vše co mu stálo v cestě a vyrovnal na 1:1. Domácí měli v druhém poločase jen jeden světlý moment, když Pavel Švec nastřelil tyč Konečného branky. Pět minut před koncem se dostal do největší šance zápasu po Hrubcově uvolnění Míra Tonner, jeho střela do prázdné branky byla na poslední chvíli zblokována. V závěrečném penaltovém rozstřelu trefil Ondřej Skrbek ke vší smůle tyč a Lukáš Blažek byl v posledním kopu vychytán domácím gólmanem, který svůj tým držel po celých 90 minut.