10.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. A, 2018-2019

--

--

Chodová Planá srovnala proti Kdyni v poslední minutě, navíc zvládla i penalty

16

Fotbalisté Chodové Plané si do druhého poločasu duelu s Kdyní přenesli nejtěsnější náskok, o který ale přišli dvěma inkasovanými góly v rozmezí pěti minut. Domácí však spasil gólem v 90. minutě Hanko a v penaltovém rozstřelu pak byla Chodovka úspěšnější.

Před přestávkou se trefil domácí Ovčačík

Chodová Planá přišla před týdnem v Postřekově o vítěznou sérii a na domácím hřišti si chtěli její hráči spravit chuť. Do sestavy se vrátil střelec Pavel Chval, naopak ale scházel Jindřich Pelán. První poločas duelu s Kdyní byl herně vyrovnaný. Hosté zlobili z rychlých brejků, s jejichž zachytáváním měla defenziva soupeře problémy, ale když bylo třeba, podržel domácí brankář Petrželka. Ve 45. minutě se naopak radovali hráči Slavoje, které poslal gólem do šatny do vedení Rudolf Ovčačík.

Hosté rychle otočili, do penalt zápas poslal Hanko

Po změně stran pokračoval oboustranně bojovný fotbal. V 63. minutě se hosté dočkali zaslouženého vyrovnání, které zařídil Tomáš Barhoň a o pouhých pět minut později dokonce otočil skóre na stranu Kdyně Karel Forst. Domácí pak otevřeli hru a v posledních minutách poslali na hrot i stopera a kapitána Abramčuka. Závěrečný nápor Chodovky nakonec přeci jen přetavil v poslední minutě ve vyrovnání David Hanko. Za stavu 2:2 se tedy šly kopat penalty.

Druhý bod zůstal v Chodové Plané

V penaltovém rozstřelu domácí podržel brankář Petrželka. Hráči Chodovky ho tak vyhráli 4:3 a získali do tabulky prémiový bod.

TJ Slavoj Chodová Planá
Jiří Abramčuk (kapitán): Nastoupil jsem po zranění konečně na celý zápas, ale zase vypadl ze sestavy Jindra Pelán, což je také znát. Doma jsme chtěli naplno bodovat. Po poločase jsme vedli 1:0. Oni měli asi dvě šance. Měli tam menšího šikovného útočníka, který nám dělal problémy, naštěstí neproměnili. Po přestávce jsme udělali dvě individuální chyby, které soupeř potrestal a my se od té doby snažili vyrovnat. Asi v 80. minutě jsme si s trenérem řekli, že zkusíme hrát vabank, takže jsem se vysunul ze stopera do útoku a naštěstí jsme v 90. minutě srovnali a pak vyhráli na penalty. Pro nás je tedy bod navíc dobrý.

K. Petrželka [-] - R. Seitz [-] , D. Hanko [-] , J. Abramčuk [-] , V. Benedikt [-] (59. M. Šmolík [-] ) , P. Chval [-] , B. Soukup [-] , T. Sykal [-] , R. Ovčačík [-] , R. Táborek [-] , J. Plecitý [-]

SK Kdyně 1920
V. Horáček [-] - R. Mathauser [-] , T. Barhoň [-] (88. R. Vávra [-] ) , V. Černý [-] , D. Hula [-] (75. S. Popovych [-] ) , Z. Kováč [-] , K. Forst [-] , M. Džugan [-] , T. Dufek [-] , K. Hamor [-] , M. Jarko [-]

ŽK: 67. T. Dufek .
Hráči zápasu: K. Petrželka - T. Barhoň .
Počet diváků: 65. Rozhodčí: Velíšek Jiří - BRŮŽEK Jaroslav (N), SVOBODA Josef (N).