9.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2018-2019

24

Nepomuk navázal na výhru nad Rapidem a zvítězil i proti silné Lhotě..

Křížek poslal Lhotu do vedení

Sobotní utkání proti sobě svedlo domácí Nepomuk a hosty ze Lhoty.

Do utkání lépe vstoupili hosté, kteří drželi více balón a snažili se o kombinaci po zemi. Lhota si také vypracovala velký počet standartní situací, které jsou její zbraní, bohužel pro ni žádná brankou neskončila.

Gól přinesla až akce z 35. minuty. Hostující stoper Šroubek vybojoval ve středu hřistě míč, přihrál ho Bezdičkovi a ten pěkným pasem vybídl Davida Křížka, který mazácky přehodil domácího Barocha.

Domácí hráli velice důrazně, po jednom takovém zákroku musel odstoupit hostující Šindelka, který utrpěl podle našich informací otřes mozku.

Tato nepřijemnost se během zbytku první půle na Lhotě neprojevila a tak poločas skončil 0:1

Obrat domácích

Druhá půle už tolik fotbalové krásy nenabídla. Oba celky se spokojily s dlouhými nákopy za obranu.

ve 49. minutě se Nepomuk dočkal vyrovnání, když domácí hráč vystihl rozehrávku Lhoty a naservíroval míč před branku, kde ho ve skluzu dopravil za záda brankáře Böhma Kašpar.

Hra byla nadále velice vyrovnaná a žádnou výraznou šanci nepřinesla.

V 69. minutě se po centru ze strany prosadil nepomucký Baran a otočil tak prozatimní výsledek utkání ve prospěch domácího celku.

Posledních deset minut zápasu se neslo ve znamení tlaku hostů. V 83. minutě se po standartní situaci začal radovat Záhrobský, jeho branku však rozhodčí pro ofsajd neuznal.

No a ten samý hráč se dostal ke gólové střele i v 89. minutě, kdy ale rozhodčí Homr pro domnělý faul Záhrobského gól rovněž neuznal.

Domácí tak v dramatickém utkání uhájili těsný výsledek 2:1.

TJ Sokol Lhota
Jakub Šroubek, hráč hostí: Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně a držet se naší hry po zemi, což se nám do našeho vstřeleneho gólu dařilo. Pak jsme přišli o benjamínka v týmu, který skončil v nemocnici s otřesem mozku. Druhý poločas jsme nezvládli a s přispěním několika shod náhod jsme prohráli. Doufám, že videorozhodčí bude brzy i v krajském přeboru :D.