9.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2018-2019

Domažličtí si poradili se Stříbrem

24

Benfika nedopustila překvapení a porazila Baník Stříbro..

Kuriózní branka byla v první půli jedinou

V rámci 9. kola KP se utkali soupeři z opačných pólů tabulky. Domažlice B, kterým před utkáním patřila pátá příčka a Baník Stříbro, nacházející se na předposledním, patnáctém místě.

Hostům chybělo několik hráčů a tak od začátku utkání nastoupil například dorostenec Vyšín. První půle toho moc zajímavého nenabídla, domácí drželi balón a pokoušeli se dostat až před brankáře Mikulovského, díky pozorné obraně byl výsledek 0:0, tedy až do 39. minuty. To se totiž přímo z rohu prosadil kanonýr Šmejkal.

Benfika si náskok do konce první půle pohlídala a do kabin se tak šlo za stavu 1:0.

Pojistku přidal Dufek

Druhý poločas nabídl podobný obraz hry jako ten první. Domácí většinu času drželi míč, do blízkosti dobře chytajícího Mikulovského se jim však dostat nepodařilo.

Hosté se snažili srovnat na 1:1. Hráli velice obětavě a před domácím Brataničem bylo také několik závarů, většinou ale domácí brankář zasahovat nemusel.

V 84. minutě přidal po pěkné kombinaci Domažlic, která začala chybou Baníku branku mladík Dufek a udělal tak tečku za tímto utkáním.

TJ Jiskra Domažlice B
Martin Steinbrucker, trenér domácích: Po celé utkání jsme drželi balón, mohlo to skončit i vyšším rozdílem, ale nedokázali jsme proměnit všechny šance. Za výhru jsme nicméně rádi, po dvou porážkách už jsme nutně potřebovali bodovat.

TJ Baník Stříbro
Radek Hřebík, kapitán hostí: Oproti předešlým utkáním jsme se herně zvedli, první poločas sice víc hrozili domácí díky rychlému přechodu po stranách, ale ve druhé půli se hra srovnala a branka z naši strany visela ve vzduchu. Bohužel nás srazila individuální chyba a domácí šli těsně před koncem do dvoubrankového vedení. Herní projev nám ještě u některých hráčů kazí kázeň. Ale s tím se popereme a v příštích zápasech se zvedneme.

A. Bratanič [-] - T. Korelus [-] , L. Waldmann [-] , K. Šmejkal [-] , M. Pavlíček [-] (89. J. Kalný [-] ) , M. Nemeš [-] , J. Kubr [-] (88. J. Strnad [-] ) , F. Šťastný [-] (69. M. Dufek [-] ) , M. Hojda [-] , O. Černý [-] , P. Kadlec [-]

A. Mikulovský [-] - T. Bůžek [-] , G. Lanfranchi [-] , M. Vyšín [-] , P. Demjan [-] , J. Petrlák [-] (56. J. Korynta [-] ) , D. Tůma [-] , T. Mráček [-] , R. Dyk [-] , R. Hřebík [-] , T. Vejvoda [-]

ŽK: 78. O. Černý - 27. R. Dyk , 39. G. Lanfranchi , 66. P. Demjan , 66. M. Vyšín , 73. D. Tůma , 86. J. Korynta .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: Mazanec Marek - BUREŠ Jiří, BÍNA Roman.