8.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2018-2019

Šlágr kola musely rozhodnout až pokutové kopy

14. M. Holý - 56. M. Lopata
27

Utkání předních celků tabulky vyzněl nakonec lépe pro Mýto..

Krásná branka Holého byla v první půli jedinou

Zápasem 8. kola KP bylo bezesporu utkání dvou celků, kterým se v posledních kolech mimořádně daří, domácí Slavoj Mýto přivítal hosty z Chotíkova.

První půle byla vyrovnaná, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Jako první se podařilo skórovat domácím už ve 14. minutě. To se k odraženému míči dostal Holý a výstavní ránou z hranice vápna vymetl šibenici hostujícího Šilhánka.

Po zbytek poločasu se drželi na míči spíše hosté, jelikož to museli být oni, kdo musel hrát.

Do konce poločasu již žádná branka nepadla a tak hráči domácího Slavoje odcházeli ze hřiště spokojenější.

Hosté srovnali a přišla vyloučení na obou stranách

Druhé dějství nabídlo opět vyrovnanou podívanou, v 56. minutě se po závaru před svatyní brankáře Vilda dostal k míči Lopata a srovnal stav utkání na 1:1.

V 68. minutě putoval hostující Slavík po přísné žluté kartě předčasně do sprch a Mýto dostalo velikou šanci zvrátit utkání na svou stranu.

To se domácím však nepovedlo, v 88. minutě navíc, podobně jako Slavík, obdržel druhou žlutou kartu Štych, když jen za cenu faulu zabrzdil slibný brejk Chotíkova a počet hráčů na hřišti se tak vyrovnal.

V posledních minutách měli obrovskou šanci hosté, když se před brankářem Vildem zjevil úplně sám Lopata, který ale neproměnil a následná zdánilvě jednoduchá dorážka v podání Kučery skončila snad dva metry nad brankou domácích.

O výsledku tohoto pohledného utkání tak musely rozhodnout pokutové kopy.

Penaltová loteri přisoudila bod navíc Mýtu

Pokutové kopy vyzněly lépe pro domácí, kteří dokázali proměnit čtyřikrát, zatímco Chotíkov pouze třikrát a tak si bod navíc z tohoto vyrovnaného utkání připisuje Mýto.

TJ Slavoj Mýto
Jan Basl, vedoucí domácích: Utkání bylo vyrovnané, hlavně v druhé půli jsme měli pár šancí, které jsme ale neproměnili. V závěru nás podržel Vild, který zneškodnil velkou šanci Chotíkova. Při pokutových kopech jsme byli šťastnější my a tak získáváme bod navíc.

FC Chotíkov 1932
Petr Nykles, trenér hostí: Byli jsme si vědomi, že Mýto bude těžký soupeř a tak jsme tomu přizpůsobili i taktiku. První polovinu utkání ovlivnila krásná branka Holého. Poté jsme byli více na míči a odměnou nám za to byla branka Lopaty. V závěru jsme měli tisíciprocentní šanci, kterou jsme bohužel neproměnili. Odvézt si z Mýta tři body by bylo skvělé, ale i za výsledný jeden jsme nakonec rádi.

J. Vild [-] - D. Hlaváček [-] , D. Rieger [-] , M. Lupáč [-] (66. M. Švejda [-] ) , M. Holý [-] , P. Zajíček [-] , J. Havel [-] (59. M. Brož [-] ) , T. Zajíček [-] , M. Světlík [-] , J. Abrt [-] , P. Štych [-]

L. Šilhánek [-] - P. Kučera [-] , J. Vlk [-] (82. V. Týml [-] ) , D. Míka [-] , D. Chotěborský [-] , J. Slavík [-] , K. Rozboud [-] (87. B. Buchta [-] ) , M. Prais [-] , M. Míka [-] , M. Lopata [-] , J. Kluska ml. [-]

ŽK: 45. P. Štych - 45. K. Rozboud , 53. P. Kučera , 55. J. Slavík . ČK: 88. P. Štych - 68. J. Slavík .
Počet diváků: 160. Rozhodčí: Bína Roman - HOMR Michal, HÁJEK Zdeněk.