2.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | III. třída sk. A, 2018-2019

--

--

Nová Ves vyhrála na domácím hřišti

10

Nová Ves přivítala na svém hřišti Staňkov. Nová Ves chtěla po minulé porážce vyhrát, což se jí povedlo díky dvou gólům Pospíchala.

Bezbranková remíza

Proti minulému týdnu se Spartakovci sešli v optimální sestavě a chtěli odčinit porážku s Chlumem. Hosté sice přijeli se 12 -ti hráči, ale co hráč to zkušenost... Domácí si od první minuty šli za svým a tlačili Sťaňkov, dokázali si vytvořit slibné šance, které nedokázali proměnit v tížený gol...Hosté pilně bránili a přizpusobyli hru na brejkové situace, ke kterým až tak často nedocházelo... Snaha domácích pomalu, ale jistě přecházela v křeč v pokusech o vstřelení branky a tak se do kabin šlo za stavu 0:0.

Dvě branky Pospíchala rozhodli

Do druhé půle Spartakovci trochu přeskládali řady a zvýšili tlak na obranu Staňkova. V 50. minutě krásně skočila lopta na hranici šestnácky Pospíchalovi a ten krásnou střelou otevřel skore 1:0. Nabuzený pospíchal byl při chuti a o 3 min. později se do balonu opřel znova 2:0. Vypadalo to, že si Staňkov přeje konec utkání, ale domácí jim profesorskou hrou nabídli několik standartekna hranici pokutového území. Na štěstí pro domácí neměl M.černoch svůj den a ani jeden přímák neposlal mezi tyče. Spartakovci dostali varování a opět začali vytvářet tlak, bohužel ve vyložených šancích opět střelecky selhali. Šanci na hatrick odmítl Pospíchal, agilního Candru vychytal místo brankáře stopér, Škácha neprocpal loptu mezi tyče a v poslední minutě Tetík netrefil z metru úplně prázdnou bránu.

TJ Spartak Nová Ves nad Lužnicí
Vladimír Candra (jednatel): Před zápasem jsme si měli co vyříkat za minulý týden, pokud chceme hrát atraktivní fotbal a vyhrávat nemůže se stát, že na domácí zápas je nás jen 12 a do brány musel středopolař.... Proti Stankovu jsme chtěli hrát aktivně a dostávat jejich obranu podtlak... Bohužel jsme chtěli až tak moc, že se vlastně nedařilo vůbec nic. Do druhé půle jsme trošku změnili útok a zjednodušili hru. Trošku šťastný odskok balonu a pak krásná střela Pospíchala přinesla klid na naše kopačky... Bohužel, nemoc z jarní části jsme si přinesli i do podzimní, zahazujeme strašně moc ložených šancí... Příští týden nás čeká po roční pause derby s Lokomotivou a tam nás každá neproměněná šance může stát body....Ale věřím, že se podaří protrhnout střeleckou smůlu a branky začnou padat...

V. Musil [-] - J. Bumba [-] , M. Mezera [-] , V. Candra [-] - O. Koller [-] , R. Košumberský [-] , P. Candra [-] , M. Bielek [-] - M. Tetík [-] , R. Škácha [-] , J. Pospíchal [-] -

TJ Hraničář Staňkov
R. Pipek [-] - M. Mareš [-] , M. Neumann [-] , M. Ködel [-] , J. Váňa [-] , M. Černoch [-] , R. Puhlovský [-] , A. Bednář [-] , M. Pilař [-] , J. Cepák [-] , P. Voborský [-]

ŽK: 56. M. Pilař , 64. M. Rožboud .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: CHLAŇ Jaromír - BIELEK Jindřich (N), BUŠTA Josef (N).