2.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | III. třída sk. A, 2018-2019

Vydřená výhra Pěny

10

Horní Pěna přivítala na svém hřišti Velenické béčko a nakonec slavila vítězství

První poločas dopadl remízou

Do utkání lépe vstoupila Horní Pěna, která na Velenice vletěla. Po chvilce se Velenice dostali do zápasu a začal se hrát fotbal nahoru dolů. První gól padl po centru ze strany, když se trefil Kubínec. Velenice se snažily vyrovnat,což se jim povedlo z přímeho kopu, když se krásně trefil kapitán Velenic Filip Malaník. Ve zbytku zápasu bylo ještě několik šancí, ale žádná neskončila gólem a do kabin se šlo za stavu 1:1.

Pěna urvala vítězství

Do poločasu vstoupila Pěna opět aktivním stylem hry s vysokým napadáním. Veleničští se s tím dokázali vyrovnat a hrál se opět velice útočný fotbal. Dvě branky mohl dát Jan Mikl, který trefil dvě břevna z přímého kopu zpoza vápna. Po neůspěšném odkopu hostujícího brankáře Dvořáka se dostal ke střele z velké vzdálenosti opět Kubínec a nachytal hostujícího brankáře a změnil skóre na 2:1. Deset minut před koncem zápasu vystřelil Sokol, ale střela pouze trefila tyč. Skóre zápasu se již nezměnilo a Pěna udolala Velenice 2:1

TJ Lokomotiva České Velenice
Tadeáš Ernst (trenér): Do zápasu v Horní Pěně jsme odjeli bez našeho stopera, za kterého musel zaskočit pravý obránce Lehrmann. Pěna na nás vletěla aktivním stylem hry, se kterým jsme se vyrovnali až po prvním inkasovaném gólu. Zápas se odehrával ve velkém tempu. Po faulu na našeho hráče před vápnem kopal přímý kop, kterého se perfektně ujal náš kapitán Malaník a vyrovnanal na 1:1. Druhý poločas se hrál dlouho bez branek,ale po naší chybě se Pěna dostala opět do vedení a my už jsme nedokázali vyrovanat. Bohužel se na nás lepí smůla, když jsme za dva zápasy trefili 6x brankovou konstrukci. Příští zápas nás čeká derby, ve kterém už budeme potřebovat bodovat.