13.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

--

--

Buk potvrdil roli favorita a vyhrál, Petr Jaroš vstřelil všechny branky svého týmu

37. R. Petrů - 12. P. Jaroš , 22. P. Jaroš , 71. P. Jaroš , 89. P. Jaroš
30

Fotbalisté Buku se i nadále vezou na vítězné vlně. V sobotu dopoledne zavítali k nováčkovi z Jarošova nad Nežárkou, který hlavně v první půli dělal favoritovy slušné problémy. Jenže to by hosté neměli mít v týmu Petra Jaroše, který vstřelil čtyři branky a tak hlavně díky němu zvítězili 4:1.

Hosté šli brzo do vedení, ale domácí dokázali snížit

Netradičně v sobotu už v deset hodin dopoledne zavítal vedoucí tým z Buku na hřiště Jarošova. I přes chladné počasí dorazilo spoustu fanoušků jak domácích tak hostí. Hřiště v Jarošově má perfektní trávník, ale deštivé počasí z předchozích dní si vybralo svou daň, ale navzdory tomu se hrál pěkný fotbal. Utkání začalo ve slušném tempu, domácí hráli aktivně a hrálo se nahoru dolů a hned v úvodu jsme viděli gólové šance na obou stranách a byl to Buk kdo se ve 12. minutě radoval jako první. Po rohovém kopu odstartoval svou one man show Petr Jaroš když hlavou uklidil centr od praporku za záda gólmana Blažka. Trvalo to dalších deset minut a opět Petr Jaroš, natáhl z 25 m a vyslal nechytatelný projektil do šibenice - 0:2. Zdálo se, že utkání bude mít jednoznačný průběh, ale domácí hráli trpělivě a počkali si na svoje šance, a dočkali se. V 37. minutě se po přízemním centru prosadil Radek Petrů a bylo to jen o gól.

Buk opět vítězí, Jarošova one-man show

Druhý poločas začal podobně jako ten první, hosté se snažili odskočit na rozdíl dvou branek a domácí chtěli co nejdříve srovnat. Na už místy rozbitém a zabláceném hřišti docházelo ke spoustě skluzů a  osobních soubojů a někdy až zatrnulo, ale nikomu se nic nestalo. Hrálo se na hraně, ale na takovém terénu to asi ani jinak nejde. V první části druhé půle měl Buk o něco více ze hry, ale domácí hrozili z rychlých brejků. Je třeba vyzdvihnout výkon Jarošovského gólmana Blažka, který chytil alespoň tři góly. Přišla 71. minuta a kdo jiný než Petr Jaroš si vzal balón někde okolo půlící čáry a prokličkoval se až na velké vápno odkud opět neomylně pod víko zakončil - 1:3. Bukovským to přineslo klid na kopačky a utkání se spíše dohrávalo. Nakonec se ale urodila ještě jedna golová šance, střídající Lexa dostal přihrávku za obranu, ve vápně zasekl míč a předložil ho komu jinému než Petru Jarošovi, který korunoval svůj výkon čtvrtým gólem v utkání.

Autor: Patrik Lexa

AC Buk
Patrik Lexa (hráč): Jarošovu jsme měli co vracet, v létě nás doma porazili na turnaji na penalty. Tentokrát jsme byli připraveni a díky odborné analýze soupeře od našich trenérů jsme věděli, že jarošovští rozhodují domácí utkání v prvních deseti minutách a tak jsme na úvodní tlak byly připraveni. Soupeři patří respekt za pěkný fotbal a díky patří fanouškům Buku, kteří opět počtem zdatně konkurovali fanouškům domácím.