11.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2018-2019

--

Stará Hlína otočila duel s Jarošovem a dostala se na třetí místo

19. M. Benda , 37. V. Hadač (p.) , 70. M. Pfeifer - 9. J. Mynář
31

Na perfektně připraveném hřišti ve Staré Hlíně pokračovalo 11. kolo okresního přeboru a to zápasem, ve kterém čtvrtá Stará Hlína přivítala osmý Jarošov. Hosté sice začali duel lépe, ale domácím se nakonec podařilo potvrdit roli favorita a po obratu získali do tabulky velmi důležité tři body, díky kterým se vyšplhali na třetí pozici.

Domácí dokázali nepříznivý výsledek otočit již do poločasu

V sobotu 20.10.2018 starohlínští odehráli další domácí mistrovské utkání. Na špičkově připraveném trávníku přivítali nováčka soutěže Sokol Jarošov nad Nežárkou. Vstup do utkání se jim nevydařil. V 9. minutě zápasu se dostal do vedení hostující tým, když se po několika nedůrazných odkopech dostal k míči hostující Jaroslav Minář a tečovanou střelou překonal domácího brankáře Rychlého. Stará Hlína se z úvodního šoku rychle oklepala a začala svého soupeře přehrávat. Kombinační hrou se domácí tým dostával do gólových příležitostí, které ale dokázal zlikvidovat výborný brankař Blažek. K vyrovnání skóre došlo v 19. minutě. Pohlednou akci útočného dua Hrbek - Benda, pohotově zakončil Miroslav Benda, přesnou střelou k tyči - 1:1. Vyrovnávací branka nabudila domácí tým ještě k větší aktivitě a touze po vítězství. Hra se odehrávala většinou na polovině hostujícího Jarošova, domácí tým napadal obranu Jarošova na tím si získal herní převahu a donutil hosty chybovat. Ve 37. minutě si na kolmou přihrávku do pokutového území naběhl Jan Hrbek, hostující obránce jeho útočnou snahu zastavil pouze za cenu nedovoleného zákroku a byl nařízen pokutový kop, který s přehledem proměnil Vladimír Hadač. Do konce prvního poločasu mělo domácí mužstvo ještě několik slibných šancí, ale bez gólového efektu.

Stará Hlína bere tři body

Druhý poločas byl zcela v režii domácí Staré Hlíny. Jen díky skvělému výkonu jarošovského brankaře Blažka byl stav utkání pouze 2:1 pro domácí. Po krásné individuální akci střídajícího Tomáše Stědrého, který prošel celou obranou hostů, vytáhl Blažek parádní zákrok a vyrazil tvrdou střelu na roh. Ke změně skóre došlo v 70. minutě utkání, když se po třech minutách na hřišti prosadil domácí Miroslav Pfeifer. Po převzetí přihrávky vyškolil trojici obránců a tvrdou střelou překonal bezmocného jarošovského golmana. V 90. minutě zatáhl míč před velké vápno domácí kapitán Radek Chmátal a tvrdou střelou překonal brankaře Blažka, toho však zachránila branková konstrukce. Pohledný a bojovný fotbal, který se v sobotu hrál v areálu Staré Hlíny se musel líbit všem divákům. Pochvalu si zaslouží také početný fanculb Jarošova, který neúnavně podporoval svůj tým i za nepříznivého stavu a dokázal tak vytvořit příjemnou fotbalovou atmosféru.

Autor: Petr Šauer