11.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Šest branek, z toho pět v síti Strmilova

31

Další těžkou ránu inkasovali fotbalisté strmilovské Jiskry. Ti přivítali v rámcí 11. kola první Buk, který se však ukázaly být výrazně nad jejich síly. Hosté zvládli perfektně hned úvod zápasu a již po dvaceti minutách vedli o dvě trefy. Branky padaly i po změně stran, nakonec jich bylo k vidění hned šest, přičemž další dvě padly do sítě Strmilova. Buk si tak po výhře 5:1 odvezl tři body a opět potvrdil, že chce postoupit do vyšší soutěže.

TJ Jiskra Strmilov
Martin Novák: V sobotním utkání jsme na našem domácím hřiště přivítali klub z Buku. Do utkání jsme bohužel nenastoupili v plné síle, kvůli zraněným hráčům, kteří nás podporovali pouze z pohledu diváka. Začátek vypadal slibně, hráli jsme vyrovnanou hru a párkrát vystřelili na bránu, ale po smůle jsme inkasovali branku po krásné střele od velkého vápna. poté se nám až do půle zápasu moc nedařilo a dostali jsme další 2 góly. Na začátku druhého poločasu jsme se snažili držet se soupeři krok, což se nám moc nedařilo a nás gólman měl plné ruce práce s chytáním střel hostů. Zanedlouho se náš útočník dostal do vápna, kde byl faulován a rozhodčí pro nás pískl penaltu kterou Ondřej Nečeda proměnil.. jenže soupeř byl stále lepší a dal ještě jeden gól a ke konci zápasu jsme bohužel dostali ještě jeden. Takže na konci zápasu jsme museli unést porážku 1:5.

AC Buk
Marek Šenkýř (hráč): Do zápasu se Strmilovem jsme šli s respektem, protože víme jak jsou doma silní, ale už v 11. minutě nám dal klid do nohou Ondra Jasanský, který vystřelil z 25 metru cílenou střelu k tyčce a ta i díky podklouznutí strmilovského golmana skončila v síti. Poté skóroval náš kapitán Ondra Schmirler z dorážky, kdy domácí gólman chyboval a vyrazil míč v závaru před jeho nohy. Do konce poločasu náš náskok navýšil Moravec po akrobatickém kopu při našem rohu a do kabin se šlo za poločasového skóre 0-3 pro nás. Druhý poločas na nás Strmilov vyrukoval s rychlým brejkem a Ludovi Moravců nezbylo než domácího hráče zastavit ve vápně. S proměněné penalty se hoste radovali jen chvíli po našem zahraném rohu se krasnou hlavou trefil Kuba Jaroš a navýšil, tak na 4-1. O chvíli později si na vlastní polovině vzal míč Marek Šenkýř obešel několik soupeřů a ocitl se tváři v tvář hostujícího brankáře jeho lob vsak golman stačil jen zbrzdit a následnou dorážkou Filip Opička zvýšil na konečných 5-1. Strmilov ač na vysokou porážku byl obstojným soupeřem. A výkon rozhodčích v utkání byl velmi kvalitní.

A. Bláha [-] - D. Hanzal [-] , L. Fojtů [-] (78. L. Nořinský [-] ) , J. Dvořák [-] - J. Beneš [-] , O. Nečeda [-] , J. Kubíček [-] (68. J. Péč [-] ) , F. Procházka [-] - M. Novák [-] (80. M. Nesporý [-] ) - T. Holec [-] , V. Pacal [-]