32

Novosedly nad Nežárkou - Souboj pátého a sedmého týmu tabulky nabídl tvrdý souboj o důležité body. Novosedly po minulém kole, kdy nebodovaly toužily zlomit před domácími diváky, po deseti minutách vedli, ale vedení neudržely. Kunžak nakonec po zásluze srovnal a celky se rozešly s bodem za remízu 2:2.

SK Novosedly n. Než
Václav Kroupa (vedoucí mužsta): Od začátku se nám dařila kombinační hra a už v 10. minutě jsme šli do vedení po krásné střele našeho nejlepšího hráče Evžena Voháka. Poté jsme měli ještě několik šancí z rohu kdy zakončovali Kubo a Fryš, ale bez brankového efektu. Najednou se naše hra vytratila a začali jsme hrát jen na údržbu výsledku. Soupeř se dostával postupně do hry ale žádnou vyloženou šanci neměl. Na začátku druhého poločasu šel sám na brankáře Fryš, ale brankář jeho střelu vyrazil. Hned z protiútoku orazítkoval soupeř tyč naší branky. Naše pasivní hra napomáhala soupeři a ten byl stále častěji na naší půlce a začal nás přehrávat. Bohužel přišlo vyrovnání a náš soupeř byl ještě aktivnější. O několik minut později byl na půli nevybíravě faulován bez snahy hrát míč náš Vohák a tak žlutá karta byla hodně milosrdná. Při jednom útoku soupeře byl hodně nešetrně atakován náš brankář, kdy jsme ho museli několik minut ošetřovat ale zůstalo pouze u napomenutí. Zranění našeho brankaře a neodpískaný faul na našeho stopera Kroupu se podepsalo na vstřelení vedoucího golu soupeře. My jsme měli ještě v závěru příležitost, kdy hostujícímu brankáři vypadl míč v závaru před brankou a dostal se k Radkovi Kubo, který byl sražen. ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. V závěru se na nás usmálo štěstí, kdy byl faulován před velkým vápnem náš Vohák. Sám si postavil míč a jak už jsem několikrát psal že z téhle pozice má téměř stoprocentní úspěšnost nám zajistil alespoň bod.

TJ Kunžak
Pavel Rokyta: I přestože hrací plocha byla velmi špatná a tvrdá, utkání slibovalo zajímavý a pěkný fotbal. Domácí po chybě v záloze Kunžaku překvapili brankaře Janáka tvrdou a přesnou ránou pod víko a ujali se vedení. Od té doby začali postupně přebírat aktivitu hosté. Chybou rozhodčího byl první poločas ukončen o čtyři minuty dříve, protože si zapomněl hodinky, k čemus se později přiznal. Při odchodu do kabin po prvním poločase byl pomezní napaden fanouškem a hlavní rozhodčí ponechal tuto situaci bez potrestání. Kunžak dvěma goly v druhé půli otočil utkání a byl lepším týmem. Bohužel do další brankové situace nebyl útočník Kunžaku pomezním vpuštěn i přesto, že vybíhal metr z poza obrany domácích a pomezní který sotva chodil zvedl praporek přímo před střídačkou hostí, což vedoucí týmu neunesl a byl vykázán z areálu. Vrcholem byl vymyšlený trestný kop v poslední minutě z kterého se výborný střelec Vohák nemýlil a vyrovnal na 2:2. Řečeno mírnými slovy, výkon rozhodčích mě velice zklamal.

Počet diváků: 80. Rozhodčí: Hanes Tomáš - KŘÍŽ Karel, BARTYZAL Vlastimil.