10.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2018-2019

--

Stráž těsně zdolala Novosedly a slaví čtvrtou výhru v sezoně

28. J. Jančura , 45. M. Bubal (p.) - 17. R. Kubo
32

Atraktivní zápas nabídlo 10. kolo Okresního přeboru. V nežárském derby se proti sobě postavila Stráž a Novosedly. Favorit měl v prvním poločase řadu šancí a do vedení jej v 17. minutě poslal Kubo. O jedenáct minut později už bylo ale srovnáno a dokonce poločasu domácí díky penaltě vyhráli první poločas. O třech bodech pro Stráž tak bylo rozhodnuto už po první pětačtyřicetiminutovce.

TJ Sokol Stráž nad Nežárkou
Václav Kroupa (vedoucí mužsta): Už během týdne jsme věděli že budeme rádi když dáme na zápas 11 lidí. Před zápasem se situace ještě zhoršila a tak musel na hřiště i předseda oddílu Pavel Fryš. A nevedl si vůbec špatně už v 17. minutě uvolnil Kyptu a ten tvrdou střelou z 20 metrů prostřelil domácího brankaře. Bohužel naše vedení netrvalo dlouho, při rohu jsme špatně obsadili hráče a soupeř vyrovnal hlavou na 1:1. My jsme ještě zahrozili po samostatných únicích, kdy nejprve Dušák a později po něm Kubo ohrozili branku soupeře, ale byl z toho pouze roh. Těsně před půlkou nám dorazil z práce Kroupa a my se těšili že posílíme ofenzivu a předseda oddílu bude moci vystřídat. Bohužel se nám chvíli před poločasem zranil Vohák a tak jsme museli střídat jeho. V poslední minutě pro nás přišel krutý trest, kdy domácí útočník Koudelka, který celý zápas předváděl velké ale trapné divadelní představení nakopl našeho Radka Kubo, který mu vypíchl míč a kopala se penalta, kterou domácí Bubal bezpečně proměnil. Druhý poločas se už dohrával, kdy jsme soupeře do žádné šance už nepustili ale i my jsme žádnou šanci neměli. Ke všemu se nám zranil ještě Kubo. Všichni bojovali v rámci svých možností, ale na zvrácení výsledku to bylo málo.

SK Novosedly n. Než
Martin Zvára (organizační pracovník): Tradiční derby přilákalo v pěkném počasí rekordní návštěvu podzimní sezóny. Oba celky odehráli utkání ve značně nekompletních sestavách, přesto se přítomní diváci rozhodně nenudili. Do vedení šli v 5. minutě hosté po prudké přízemní střele předního stopera Kypty. Pak převzalo otěže hry naše mužstvo, dostalo se do spousty brankových šancí a ještě do přestávky se mu podařilo skóre otočit. Nejprve skóroval ve 28. minutě náš vysoký přední stoper J. Jančura hlavou po rohovém kopu D. Přílepka a ve 45. minutě proměnil Bubal penaltu nařízenou za sražení agilního Koudelky. Také po změně stran mělo naše mužstvo zřetelnou herní převahu, ale obrana hostí dirigovaná houževnatým zadním stoperem Kreimem odolala. Hosté hrozili střelami ze střední vzdálenosti, přičemž při pokusu D. Šmída pomohlo spolehlivě chytajícímu Jedličkovi břevno.

J. Jedlička [-] - M. Zvára [-] , J. Čada [-] , J. Jančura [-] , J. Kollár [-] - M. Bubal [-] , D. Přílepek [-] , D. Mikloš [-] , A. Irschik [-] - J. Bednář [-] , T. Koudelka [-] -

M. Malý [-] - P. Kreim [-] , D. Šmíd [-] - R. Poborský [-] , E. Vohák [-] (46. D. Kroupa [-] ) - R. Kubo [-] (75. P. Průcha [-] ) , B. Dušák [-] , M. Mihárik [-] , P. Zeman [-] , J. Kypta [-] - P. Fryš [-]

ŽK: 57. T. Koudelka , 78. M. Bubal - 90. D. Šmíd .
Hráči zápasu: P. Kreim .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: CIGÁŇ Roman - KOLLMANN Jaroslav, VALEŠ Radek.