2.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Kunžak v derby vyloupil Strmilov

19

Atraktivní duel sledovali příznivci fotbalu ve Strmilově, kde se představil Kunžak. Hosté se těsně před poločasem dostali díky Vopravilovi do vedení, z kterého se ale radovali jen necelou minutu. Po hrubce kunžacké defenzivy srovnal Procházka a útočná snaha obou týmů pokračovala. Po hodině hry se prosadil kunžacký Pudil a vstřelil druhou branku, která byla nakonec vítězná. Strmilov nevyužil žádnou z šancí a přišel doma o všechny body. Kunžak vyhrál 2:1 a oslavil první vítězství na hřišti soupeře.

TJ Jiskra Strmilov
Aleš Bláha: V parném úvodním kole jsme se postavili soupeři z Kunžaku. První poločas moc šancí nenabízel, byl to bojovný fotbal s chybami na obou stranách. Nerozhodný stav změnil až rychle rozehraný roh hostů, na který jsme pozdě zareagovali. Avšak ihned po rozehrávce jsme po důrazu v pokutovém území stihli odpovědět. A do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Začátek druhé půle nás Kunžak zatlačil a odměnou mu byl gól, poté hosté začali více bránit a hrozit z protiútoků. Zbytek zápasu jsme se tlačili do útoku ale hosté s vypětím sil odolávali, ale když jsme se dočkali gólu tak pro faul nebyl uznán a tak zápas skončil nejspíš zaslouženým vítězstvím Kunžaku. Pochvalu zaslouží kluci kteří si i přes svůj nízký věk odbyli velmi vydařenou premiéru, i když bez šťastného konce.

TJ Kunžak
Pavel Ferdan (hráč): Osobně jsem rád, že náš první zápas byl právě ve Strmilově, derby hned na úvod nám mohlo ukázat jak na tom v sezoně budeme. Prvních 15 minut to byla taková oťukávaná. Pak, si myslím, že jsme přebrali iniciativu a byli lepším týmem a zaslouženě jsme šli v 41. minutě do vedení. Ovšem hned po gólu jsme dostali vyrovnávací gól, když nám chyběl důraz v našem vápně a myslím, že následně nás vysvobodil poločas. Druhý poločas jsme začali lépe a po půlhodině šli zaslouženě do vedení. Po gólu se domácí probrali a dlouhými míči nás dostávali pod tlak, my párkrát zahrozili protiútoky, ale nakonec nikdo již gól nedal, když nepočítám gól domácích, který nebyl uznán pro faul. My mohli slavit výhru v derby.

A. Bláha [-] - D. Hanzal [-] , M. Lehejček [-] , J. Péč [-] , J. Valda [-] (67. K. Urbánek [-] ) - F. Procházka [-] , Z. Popelka [-] (55. J. Hačka [-] ) , M. Nesporý [-] , O. Nečeda [-] - T. Petr [-] (74. V. Pacal [-] ) , L. Dudek [-] -