13.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2018-2019

--

Římov remizoval s rezervou Hluboké

25. J. Štrajt , 47. J. Martiš - 40. P. Stejskal , 69. P. Stejskal (p.)
20

Mužstvo posledního Římova, jenž se už několik týdnů výsledkově asi nejvíce trápí ze všech účastníků OP, přivítalo na svém hřišti rezervní tým Hluboké. Ta se naopak pohybuje v nejlepší čtyřce i přesto, že v posledních dvou zápasech body ztrácela a uhrála jen bod za domácí remízu se Zliví.

Nerozhodný stav po prvním poločase

Utkání dvou mužstev, která se nacházejí na opačných koncích tabulky, začalo podle očekávání mírnou převahou hostů z Hluboké "B". Na první velkou šanci se čekalo až do 20. minuty, kdy hosté zahrávali přímý kop a z následné dorážky osamocený M. Čuhaj přestřelil z malého vápna branku. Poté se osmělili i domácí hráči a hned gólově, když v 25. minutě Jaromír Štrajt tečovanou střelou a za pomoci odrazu od obou tyčí poslal Římov do vedení - 1:0. Od další branky zachránil hosty brankář M. Kudrle, který vyrazil povedenou střelu P. Žáčka na břevno. Hosté hrozili především ze standardních situací a ve 40. minutě Petr Stejskal z přímého kopu také vyrovnal na poločasových - 1:1

Každý tým přidal ještě po jedné brance

Po změně stran se hned ve 47. minutě radovali římovští hráči, když se Jiří Martiš prosadil přesným zakončením hlavičkou a domácí opět vedli - 2:1. Téměř okamžitě mohli hosté vyrovnat, ale střelu do odkryté branky reflexivně vyrazil domácí brankář P. Fuka. V 50. minutě měl druhou velkou šanci J. Martiš, ale tentokrát po rohu hlavou minul a tak se za další čtvrthodinu hry dočkali hosté vyrovnání. Z nařízeného pokutového kopu se v 69. minutě podruhé v zápase trefil Petr Stejskal - 2:2. Poté měli hosté opět převahu, ale do žádné velké šance se nedostali. A protože ani žádný rychlý protiútok domácích nevedl k vyložené šanci natož ke gólu, utkání skončilo dělbou bodů.

TJ Sokol Římov
Pavel Crkva ( hráč ): Bod s kvalitní Hlubokou a v naší situaci bereme. Pozitivní je, že jsme hráli přibližně to, co jsme chtěli a ne hurá styl, který předvádíme skoro celý podzim. Doufám, že to potvrdíme i v posledním kole s Neplachovem.

P. Fuka [-] - M. Kollár [-] , P. Havlíček [-] , B. Kuta [-] , P. Štrajt [-] , J. Martiš [-] , P. Maršík [-] , P. Žáček [-] , P. Crkva [-] , F. Šmíd [-] , F. Kukačka [-]

TJ Hluboká nad Vltavou B
M. Kudrle [-] - J. Rubick [-] , J. Kantor [-] , M. Kovařík [-] , V. Marek [-] , L. Povišer [-] , P. Tůma [-] , K. Vácha [-] , J. Procházka [-] , P. Stejskal [-] , M. Čuhaj [-]

Hráči zápasu: P. Fuka , J. Martiš - M. Kudrle , P. Stejskal .
Místo: Římov. Počet diváků: 25. Rozhodčí: Pileček Josef - RYTÍŘ Jiří (N), ŠTABRŇÁK Karel (N).