11.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2018-2019

--

Úsilné si odvezlo všechny body z Římova

5. J. Daniel , 40. J. Daniel - 22. P. Vazač , 24. S. Dubský , 46. D. Kokrment , 52. P. Vazač (p.) , 61. R. Trousil
23

Na hřišti v Římově se utkala dvě mužstva s nejhoršími obranami a momentálně asi nejhorší formou v OP Českobudějovicka. Domácí Římov si v posledních šesti zápasech soutěže připsal pouhé dva body a tabulkou pomaličku míří směrem dolů. Jeho dnešní soupeř z Úsilného na tom je ještě o maličko hůř a za devět odehraných kol má na svém kontě stále jen 3 body za domácí vítězný zápas nad Horní Stropnicí.

První poločas jako na houpačce a góly padaly na obou stranách

Zápas začali domácí hráči tlakem a již v 5. minutě šli do vedení, když Jakub Daniel dorazil střelu P. Maršána - 1:0. I poté byli domácí aktivnější, ale paradoxně udeřili hosté. Ve 22. minutě Petr Vazač vybojoval ve vápně míč a nedal domácímu brankáři Novákovi šanci - 1:1. Hned o dvě minuty později ve 24. minutě po Vazačově kolmici mezi obránce domácích si míč převzal Stanislav Dubský a poslal hosty do vedení - 1:2. Otřesení domácí opět začali přebírat aktivitu a ve 40. minutě Jakub Daniel podruhé skóroval, takže po prvních 45 minutách byl na ukazateli skóre stav nerozhodný - 2:2.

Úsilné rozhodlo třemi góly

Druhý poločas začal a hned první centr do vápna domácích skončil gólem. V 46. minutě osamocený David Kokrment poslal hosty opět do vedení, což byl asi rozhodující moment utkání - 2:3. Po této brance se hra domácích zcela rozpadla a bylo už jen otázkou času, kdy hosté svůj náskok navýší po nějaké z mnoha chyb, kterými domácí nešetřili. Probíhala 52. minuta, přišel faul va vápně na S. Dubského a následně proměnil pokutový kop Petr Vazač - 2:4. O deset minut později neudržel centr hostujícího Radka Trousila domácí brankář a míč našel až v síti, takže v 61. minutě se měnil opět stav - 2:5. Následná půlhodina již branku nepřinesla a tak hosté svým bojovným výkonem získali 3 body.

TJ Sokol Římov
Pavel Crkva ( hráč ): Momentálně je asi všechno špatně, nevím co k tomu dodat více.

P. Novák [-] - B. Kuta [-] , P. Štrajt [-] , J. Martiš [-] , P. Maršík [-] , L. Froněk [-] , P. Žáček [-] , P. Crkva [-] , J. Daniel [-] , F. Šmíd [-] , F. Kukačka [-]

Úsilné
R. Novák [-] - L. Fürst [-] , D. Kokrment [-] , P. Vazač [-] , S. Dubský [-] , J. Jírovec [-] , Z. Německý [-] , R. Trousil [-] , J. Čada [-] , O. Samek [-] , V. Dolejšek [-]

Hráči zápasu: J. Daniel - S. Dubský , P. Vazač .
Místo: Římov. Počet diváků: 40. Rozhodčí: Hučík Marek - RYTÍŘ Jiří (N), NOVOTNÝ Vladimír (N).