9.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2018-2019

--

Borovany zdolaly mužstvo z Úsilného

40. M. Račák (p.) , 80. B. Němec
23

V zápase domácích Borovan s týmem z Úsilného se střetla mužstva ze dna tabulky, ale domácí byli před začátkem utkání mírným favoritem. Přestože v posledním kole byli domácí hráči deklasováni rezervou Rudolfova, z předchozích třech utkání si připsali slušných 5 bodů. Naopak Úsilné si připsalo za odehraných osm kol 3 body za těsnou výhru nad Horní Stropnicí a z ostatních zápasů odcházeli jeho hráči vždy jako tým poražený...

Vyrovnaná půle a vedoucí gól z penalty

První minuty zápasu v prvním poločase naznačily, že se na hřišti bude odehrávat vyrovnaný a bojovný zápas z obou dvou stran. Kombinačně se vcelku dařilo hráčům jak domácího tak ale i hostujícího celku a otázkou spíše bylo, který tým využije nějakou chybu soupeře a převáží misku vah vyrovnaného zápasu na svoji stranu. Domácí tým držel nad vodou brankář a zároveň člen trenérské dvojice Miroslav Lenčeš, jenž se na podzim objevil teprve podruhé v základní jedenáctce na brankové čáře. S chladnou hlavou si poradil s několika nebezpečnými situacemi hostujícího týmu. Ve 40. minutě se štěstí přiklonilo na domácí kopačky, když dostali možnost po faulu ve vápně zahrávat pokutový kop, k jehož exekuci se postavil domácí kapitán Miroslav Račák a byl neomylný - 1:0. Zároveň tak určil poločasové skóre zápasu, byť ještě v posledních minutách první půle vyrazil hostující brankář Robert Novák střelu Aleše Piláta na tyč.

V závěru zápasu přišla pojistka z kopačky Němce

Ve druhém poločase pokračoval bojovný zápas. Hostující tým obdržená branka před koncem poločasu nesrazila do kolen, ale naopak hráči Úsilného byli ještě nebezpečnější jak v první půli. I ve druhé části zápasu nadále držel svůj tým nad vodou při cestě za třemi body domácí brankář Lenčeš. Mužstvo z Úsilného podnikalo hlavně nebezpečné protiútoky, což se občas zadařilo i na domácí straně, ale brankáři obou celků byli dále takřka neprůstřelní. Až v 80. minutě se jeden z domácích brejků podařilo zakončit gólově. Z pravé strany našel Pileček svým centrem hlavu Bohuslava Němce a ten pojistil domácí vítězství - 2:0.

FK Calofrig Borovany
Milan Plachta ( trenér ): Utkání bylo vyrovnané. Hrálo se nahoru dolu a Úsilné hrálo opravdu výborně. Štěstí se ale nakonec přiklonilo na naši stranu a díky tomu jsme si připsali i důležité 3 body.

M. Lenčeš [-] - M. Račák [-] , P. Langer [-] , J. Pečman [-] , R. Malík [-] - J. Čermák [-] , V. Pileček [-] , A. Pilát [-] , B. Němec [-] - F. Faktor [-] , D. Babka [-] -

Úsilné
R. Novák [-] - J. Jírovec [-] , P. Švec [-] , P. Kaše [-] , R. Kochlöfl [-] , L. Fürst [-] , P. Pícha [-] , T. Sláma [-] , J. Čada [-] , O. Samek [-] , V. Dolejšek [-]

ŽK: 72. J. Čermák , 89. B. Němec - 41. V. Dolejšek , 43. T. Sláma , 73. P. Brůžek .
Místo: Borovany. Počet diváků: 50. Rozhodčí: Špelina Miroslav - VELICKÝ Lukáš (N), KAPINUS Milan (N).