8.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Úsilné statečně vzdorovalo leadrovi ze Srubce, ale přesto těsně prohrálo

27

Na hřiště Úsilného přijel potvrdit podzimní formu vedoucí celek OP na Českobudějovicku TJ Slavoj Srubec. Domácím se v dosavadní pozimní části soutěže vůbec nedaří a se 3 body se krčí na samém dně tabulky. Naopak hráči ze Srubce ještě na podzim nepoznali hořkost porážky a právem se usadili na vedoucí pozici po 6. kolech...

Bezgólová a vyrovnaná první půle

Zápas posledního s prvním nebývá často jasnou záležitostí a to se potvrdilo i tentonkrát. Domácí hráči nastoupili s velkou chutí a díky jejich obětavosti se vedoucímu celku OP ze Srubce nedařila od začátku zápasu kombinace a celý první poločas byl hlavně o spoustě soubojů a pokažených přihrávek na obou stranách. Když k tomu přičteme i pozorný výkon obou brankářů, tak z pár pološancí na obou stranách nikdo nic nevytěžil a do kabin se tak odcházelo na nerozhodného bezbrankového stavu.

Vítězná druhá půle pro Srubec

Do druhé půle už hosté ze Srubce nastoupili odhodlanější a kombinačně lepší. V 51. minutě brankář domácích Novák Janouškovu střelu z dálky vytěsnil na roh. Ten zahrál Pavel Kalina a posadil přesný centr na hlavu R. Hálka - 0:1. Domácí se po obdržené brance začali více tlačit do útočení a tím se otevřela hra pro v tu chvíli kombinačně lepší Srubec. Za zmínku však stojí jen 62. minuta, kdy hostující Hekrdla orazítkoval hlavou břevno po dalším přesném rohu Kaliny. V 80. minutě zahrávali domácí hráči trestný kop z cca 30 metrů, k odraženému balonu skrze zeď se ve skrumáži dostal Jiří Jeřábek a prostřelil jinak dobře chytajícího D. Koprnu - 1:1. Hosté ihned po rozehrání vrhli všechny síly ke zvrácení utkání na svou stranu a ještě více "utáhli šrouby". Avšak mohli to být domácí, kteří v 85. minutě křížnou střelou Slámy mohli jít do vedení, jenže záložník Úsilného nemířil přesně. Srubec se nakonec dočkal a rozhodl utkání v 88. minutě po krásné akci trojice Janoušek, Kubíček a Lukáš Marek, kdy posledně jmenovaný zasunul balon zblízka za bezmocného brankáře domácího celku R. Nováka - 1:2.

TJ Slavoj Srubec
René Janoušek ( hráč ): Věděli jsme, že nás v Úsilném nečeká nic lehkého a to se taky potvrdilo. Hra na ještě menším hřišti, než máme my, byla rozkouskovaná a první půli nekoukatelná. Druhá půle už byla z naší strany o něčem jiném a nakonec jsme domácí po zásluze udolali, ale byla to fuška.

Úsilné
R. Novák [-] - P. Pícha [-] , J. Jeřábek [-] , P. Brůžek [-] , D. Kokrment [-] , P. Kaše [-] , V. Polan [-] , T. Sláma [-] , J. Čada [-] , O. Samek [-] , V. Dolejšek [-]

D. Koprna [-] - R. Janoušek [-] , R. Leština [-] , K. Kubíček [-] , L. Marek [-] , P. Kalina [-] , F. Šálek [-] , T. Kroupa [-] , J. Hekrdla [-] , R. Hálek [-] , J. Jindra [-]

Hráči zápasu: D. Koprna , R. Hálek , J. Hekrdla .
Místo: Úsilné. Počet diváků: 80. Rozhodčí: Zevl Karel - KAPINUS Milan (N), TŮMA Jiří (N).