7.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Těsné vítězství Borovan nad týmem Loko "B"

20

Domácí celek z Borovan, který se začíná pomaličku zvedat ze dna tabulky, když v posledních dvou zápasech k výhrám chyběl vždy kousek, ale přesto ani jeden neprohrál, vyzval v tomto zápase mužstvo rezervy Lokomotivy. Ta v posledním kole doma potrápila vedoucí tým ze Srubce a také z tohoto zápasu nakonec vybojovali hráči alespoň bod...

Bezgólový první poločas

První viditelnou změnou na hřišti byl post brankáře na domácí straně, kdy se mezi tři tyče postavil Vladimír Knechtl, jenž nahradil Lukáše Rychlého, jemuž se poslední zápas na hřišti v Římově vůbec nevydařil. V prvním poločase byli hostující hráči rezervního celku Lokomotivy ČB herně lepšími a aktivnějšími. Dvě stoprocentní šance, které si v průběhu poločasu vytvořili, ale bravurně zlikvidoval výbornými zákroky domácí brankář Knechtl a podržel tak svůj tým v této fázi zápasu. Protože domácí celek po celou první půli tápal a na hřišti se hledal, diváci se v prvních 45 minutách branky nedočkali a odcházelo se do kabin za stavu 0:0.

První vstřelená branka rozhodla o zbývajícím dění na hřišti

Do druhého poločasu hráči Borovan vstoupili jako vyměnění, na což měla jistě velký vliv bouře, která se v poločasové pauze odehrála v domácí kabině. V 50. minutě se domácím hned podařilo skórovat, když se po pěkné fotbalové akci a souhře s Bohuslavem Němcem trefil do sítě Lokomotivy kapitán domácího celku Martin Tomášek - 1:0. Poté se domácím podařilo skórovat podruhé, kdy dostal míč do sítě Jakub Čermák, ale postranní rozhodčí učinil rozporuplné rozhodnutí a chvilku před gólovým okamžikem odmával porušení pravidel. Jaké? Těžko říci... Přesto se hráči domácího celku dočkali v 64. minutě, když se po brejkové situaci prosadil záložník Aleš Pilát - 2:0. Byť Lokomotiva nehrála špatný fotbal, gólově se prosadit nedokázala a domácí poté také nezakončili úspěšně několik svých výpadů a přečíslení, kdy mohli zápas definitivně rozhodnout. Hostujícím hráčům se pak už jen podařilo po závaru v pokutovém území domácích v 83. minutě snížet, kdy autorem branky byl Jan Květoun - 2:1

FK Calofrig Borovany
Milan Plachta ( trenér ): Byť jsme se opět do posledních minut strachovali o vítězství, nakonec se klukům srdcem a bojovností podařilo konečně zápas dovést do vítězného konce a tři body jsou pro nás samozřejmě důležitý.

V. Knechtl [-] - B. Kratoška [-] , P. Langer [-] , J. Pečman [-] , B. Němec [-] - M. Tomášek [-] , J. Čermák [-] , A. Pilát [-] , F. Faktor [-] - D. Babka [-] , R. Chrástka [-] -

TJ Lokomotiva ČB B
P. Kříž [-] - T. Hüttner [-] , J. Květoun [-] , P. Kamiš [-] , R. Fošum [-] , J. Weinreb [-] , J. Růžička [-] , T. Kadlec [-] , D. Jelínek [-] , P. Fantyš [-] , T. Kvěch [-]

ŽK: 66. J. Květoun , 74. D. Jelínek , 77. P. Kamiš .
Hráči zápasu: V. Knechtl , P. Langer , B. Němec , M. Tomášek .
Místo: Borovany. Počet diváků: 40. Rozhodčí: Feitl Jaroslav - VELICKÝ Lukáš (N), BOBEK Petr (N).