4.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Římov si druhou domácí výhru vybojoval proti rezervě Olešníku B / Temelínu

25

Z minulého kola se domácí hráči vraceli ze hřiště v Horní Stropnici se sklopenýma hlavama a bez bodu, což chtěli napravit před domácími diváky na domácím hřišti v Římově proti hostujícímu celku z Temelínu. Rezerva Olešníku B / Temelínu naopak přijela posílena sebevědomím, kdy v prvních dvou kolech nepoznala hořkost porážky...

Hosté vytěžili z minima maximum

Utkání pro domácí začalo velkou šancí záložníka Kukačky, který z levé strany vápna nepřekonal výborně chytajícího brankáře hostujícího celku Cihlu. Od začátku zápasu bylo domácí mužstvo Římova aktivnější a herně lepší. Přesto se i hosté osmělili v rozpětí mezi 15. a 25. minutou, kdy dvakrát po brejkové situaci jen o pár centimetrů netrefili branku. Poté opět následovala herní převaha domácích hráčů, ale paradoxně přišla gólová situace pro hostující tým z Temelínu těsně před přestávkou. Po centru z pravé strany ve 41. minutě nedal domácímu brankáři šanci osamocený Jaroslav Pešek - 0:1

Otočka skóre přišla v samotném závěru zápasu

I do druhé půle nastoupili domácí aktivněji a především s odhodláním a velkou snahou zápas otočit. Nejprve v 51. minutě zahodili hosté ojedinělou velkou šanci, po které vykopával domácí obránce Jiří Martiš míč z prázdné branky. Poté se začal stupňovat tlak domácích, kteří se konečně dočkali i vyrovnání. Po skvěle rozehrané standartní situaci v podobě rohového kopu v 74. minutě uklidil míč hlavou do branky Jakub Daniel - 1:1. V samotném závěru, to běžela 89. minuta zápasu, hostující hráči dobře nevyřešili rozehrávku standartní situace, míče se chopila dvojice Kollár s Kukačkou a rychlý protiútok zakončil vítězným gólem druhý jmenovaný - 2:1.

TJ Sokol Římov
Pavel Crkva ( hráč ): Z mého pohledu velmi kvalitní utkání od obou mužstev se šťastnějším konce pro nás, jsem rád že mužstvo bojovalo až do samotného závěru utkání.

FK Olešník B / Temelín
Miroslav Tressl ( hráč ): Začátek zápasu ukázal favorita. Římov byl jasně lepší. My jsme šli do vedení na konci první půle a vypadalo to, že i když Římov měl převahu ve hře, tak máme slušnou šanci bodovat, bohužel druhý poločas jsme úplně vypadli ze hry, valil se na nás jeden útok za druhým a nakonec jsme i dvakrát inkasovali.

M. Bauer [-] - P. Štrajt [-] , J. Rytíř [-] , P. Žáček [-] , J. Štrajt [-] , F. Šmíd [-] , J. Martiš [-] , F. Kukačka [-] , M. Kollár [-] , P. Havlíček [-] , L. Froněk [-]

O. Cihla [-] - M. Gutwirth [-] , J. Pešek [-] , M. Studnička [-] , M. Tressl [-] , D. Szep [-] , P. Vornay [-] , L. Říha [-] , Z. Vařák [-] , V. Havlíček [-] , P. Mach [-]

ŽK: 73. D. Szep .
Hráči zápasu: M. Bauer , F. Kukačka .
Místo: Římov. Počet diváků: 35. Rozhodčí: Pileček Josef - KORCH Jiří (N), SLEPIČKA Jan (N).