3.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

--

--

V souboji rezervních týmů TJ Trhové Sviny - TJ Lokomotiva byli šťastnější domácí

19

V minulém kole se střetla mužstva rezervních týmů Rudolfova a Hluboké. V dnešním zápase nás naopak čekal souboj jiných rezervních celků a to domácí Trhové Sviny vyzvali k poměření sil v podzimní sezóně družstvo Lokomotivy ČB. Ani jeden z týmů se nenacházel po minulém kole v dobrém rozpoložení. Domácí si odvezli gólový příděl z Římova a hosté ztratili dva body doma s celkem z Neplachova...

Hostující útočník Fošum skóroval i ve druhém zápase za sebou

Od začátku zápasu bylo na hřišti lepším mužstvem tým hostů z Lokomotivy. Po dvou neproměněných šancích hostujícího týmu přišla ve 22. minutě změna skóre. Rychlá přechodová akce do útoku týmu LOKO ČB. Hostující hráč odcentroval z pravé strany do vápna, kde souboj podstoupil útočník hostí Robert Fošum s domácím stoperem i brankářem, přičemž byl nejdůraznější a vyprodukoval tak vedoucí gól pro svůj tým z Lokomotivy - 0:1. Po obdržené brance domácí mužstvo hru vyrovnalo, z čehož vzešla nadějná příležitost ke skórování, ale ke smůle domácích se po rohovém kopu míč odrazil pouze do tyče, to běžela 30. minuta zápasu. Do poločasu už nebyla k vidění zajímavější akce a domácí tedy odcházeli do kabin s jednogólovým mankem.

V druhé půlce se role obrátily a domácí hráči zápas otočili

Do druhého poločasu opět vlétli relativně aktivnější hráči hostujícího týmu, ale tentokrát žádnou gólovou ani vážnější akci nevymysleli. Jedna zblokovaná střela nestojí ani za zmínku. V zadních řadách se naopak začaly objevovat mezery a to byl impuls pro domácí hráče, kteří tak mohli změnit prozatimní stav zápasu. Začali více běhat a hrát kombinačně, což mužstvo hostů stěží zachytávalo a s tím přišly i gólové okamžiky. Nejdříve v 60. minutě běželi dva domácí hráči v podstatě sami na brankáře Kadlece, jenž si se situací poradil a z dorážky zaduněla pouze tyč hostující branky. V 70. minutě se už ale hráči Slavče radovali z vyrovnání. Po rozehrané standartní situaci si našel odražený míč ve vápně David Tisoň a umístěnou střelou si připsal první přesný zásah - 1:1. Poté už hosté nebyli víceméně pro branku domácích nebezpeční a náležitě přišel trest v podobě druhého góly pro tým z Trhových Svinů. Chvilku před gólovým okamžikem ještě stihli domácí hráči trefit břevno a pak už přišla 84. minuta a vítězný gól. Po rohovém kopu a nešťastném odrazu od hostujícího obránce si míč našel kopačku Jakuba Kostohryze a obrat byl dokonán - 2:1

TJ Spartak Trhové Sviny B
Jiří Tůma ( nehrající hráč ): První poločas jsme hráli opět jen po vápno. Vytvořili jsme si jednu šanci, ze které jsme trefili tyč. Do druhého poločasu jsme nastoupili s lepším pohybem a šance začali přicházet. Od vstřeleného gólu bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Musím vyzdvihnout výkon celého týmu. Zápas kluci odjezdili a ukázali, že v okrese máme co dělat.

TJ Lokomotiva ČB B
Ondřej Zajíček ( trenér ): Dnešní zápas se mi hodnotí těžko, náš tým předvedl podprůměrný výkon. Snad jen naši brankáři, které jsme museli v půli prostřídat by si zasloužili několik pozitivních slov a přísnější metr, ale to je na úspěch v takovém zápase velice málo.

M. Popovič [-] - J. Gažák [-] , J. Valter [-] , M. Valut [-] , T. Kápar [-] , P. Nocar [-] , J. Kostohryz [-] , F. Pavel [-] , V. Graňo [-] , D. Tisoň [-] , J. Vodička [-]

M. Kadlec [-] - Z. Gregor [-] , Š. Sahan [-] , J. Zýka [-] - K. Pícha [-] , J. Weinreb [-] - P. Kříž [-] , R. Fošum [-] - P. Fantyš [-] , S. Havel [-] , J. Růžička [-]

ŽK: 87. D. Jelínek .
Hráči zápasu: D. Tisoň - M. Kadlec .
Místo: Slavče. Počet diváků: 95. Rozhodčí: Knotek Václav - BRŮHA Karel (N), BOBEK Petr (N).