8.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2018-2019

--

Branka v závěru zápasu znamenala remízu

88. M. Kadlec - 47. K. Janda
29

Ledenice hostily na svém hřišti Velenice. Souboj dvou vyrovnaných týmů tabulky nakonec skončil remízou 1:1.

Bezbranková remíze v první půli

Do utkání lépe vstoupili domácí, kteří si vytvořili hned několik brankových příležitostí, ale proti byl brankář Maroušek, který svými zákroky deptal domácí hráče. Velenice se dostali v první půlu do jedné šance, která neskončila gólem po zakončení Fialy.

Rychlý start Velenic

Do druhé půle vstoupili velmi dobře Velenice, když po faulu na jejich hráče kopali přímý kop. K přímému kopu se postavil Michal Filip, který ho perfektně trefil a vymetl šiběnici domácí branky. Od té doby Velenice převzaly otěže zápasu, ale další gól nedokázali vstřeli, i když na to šance měli. Zápas přínesl hned dvě sporné situaci, nejprve byl ve vápně faulován hráč hostí Banašík, ale píšťalka zůstala němá. Dále šel sám na branku Fiala, kterého zastavil velice sporný ofsajd. V 88.minutě nedokázali obránci hostů dostat balón z vápna, a tak domácí procpali balón, když se trefil Kadlec.

TJ Lokomotiva České Velenice
Karel Macho (vedoucí mužstva): Do Ledenic jsme jeli s tím, že chceme konečně bodovat na plno. V prvním poločase měli domácí více ze hry a vytvořili si několik slibných příležitostí ke vstřelení branky. Proti byl náš brankář Maroušek, který byl v tomto utkání oporou a i domácí střelci, kteří nedokázali trefit zařízení. My jsme měli v podstatě jednu šanci, kterou neproměnil Fiala. Vstup do druhé půle se nám podařil znamenitě, když ve 46. Minutě vymetl z trestného kopu pavučinky domácí branky Filip. Od té doby jsme asi na dvacet minut začali soupeře přehrávat a bohužel došlo opět ke dvěma hrubým chybám rozhodčích, kdy jsme měli kopat penaltu za faul zezadu na Banašíka. Další krásnou akci, zastavil asistent rozhodčího, když šel Fiala dle pravidel sám na brankáře pro údajný ofsajd. I dle domácích fanoušků bylo vše v pořádku. Poté domácí opět přebrali iniciativu byli nebezpeční z centrovaných míčů do našeho pokutového území. Když už vše vypadalo, že si odvezeme tři body, tak naši zadáci těsně před koncem utkání nedokázali na třikrát uklidit míč od naší branky a domácí nás důrazem potrestali. Remízu beru jako spravedlivou, protože domácí byli prozatím prvním týmem, který nás ve větší části utkání dokázal dostat pod tlak.