5.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2018-2019

--

Olešnice si veze 3 body z Velenic

61. M. Hanzal , 72. L. Lenk
23

České Velenice přivítaly na svém hřišti Olešnici, ale doma nedokázaly vstřelit branku a prohráli 0:2.

Bezbrankový poločas

Do utkání vstoupili lépe České Velenice, které si během prvních dvaceti minut vytvořily několik brankových šancí, ale žádná neskončila brankou. V průběhu poločasu se hra vyrovanala a hosté se také dostali k brankovým příležitostem. Utkaní se hrálo ve velkém tempu, ale ani jeden tým nedokázal šanci přetavit v branku. A žádný gól nepadl do poločasu.

Hosté vstřelili dvě branky, které znamenaly vítězství.

Nejblíže ke gólu měla domácí dvojice hráču Mikudim s Fialou, kteří šli sami na branku, ale nedokázali skórovat. A potvrdilo se "nedáš dostaneš". V 61.minutě se dostali hosté k brejkové situaci, ze které se dostal k zakončení hostující Hanzal a překonal domácího brankáře Marouška. Dále se hrál aktivní fotbal s možnostmi vyrovnat. Definitivní tečku za zápasem udělal Lenk, když ze třiceti metrů vymetl z přímého kopu šibenici. Hosté šli do vedení 0:2 a tento výsledek se již do konce zápasu nezměnil.

TJ Lokomotiva České Velenice
Karel Macho (vedoucí mužstva): Od začátku utkání jsme byli aktivnější a hned za prvních dvacet minut jsme si vytvořili tři stoprocentní brankové příležitosti, ze kterých jsme bohužel ani jednu neproměnili. Postupem času se hra vyrovnala a i hosté měli jednu nebezpečnou akci, která skončila mimo naší branky. Hrál se svižný fotbal, kde my jsme se snažili o kombinaci a soupeř těžil z rychlých ofenzivních hráčů, na které směřovaly míče z jejich obrany. Do konce poločasu branka nepadla. Obraz hry napovídal tomu, že kdo dá první branku vyhraje. Nejblíže k tomu měl Fiala, když šli spolu s Mikudimem sami na bránu soupeře a ten mu naservíroval balon před prázdnou bránu hostí. Bohužel ani z toho bra nka nepa dla a tak se potvrdilo nedáš dostaneš. V 61. Minutě se v našem vápně nejlépe orientoval hostující Hanzal a nepovedenou střelou překonal našeho Marouška. Hrál se pěkný fotbal na obou stranách a byly další možnosti ke změně skóre. Na kolena nás srazil Lenk, který v 72. Minutě zhruba ze třiceti metrů z trestného kopu vymetl dělovkou šibenici naší brány. Byl to nádherný fotbalový moment. Utkání tak i skončilo a musím se opět opakovat, neprohrál horší tým, ale naše koncovka je opravdu žalostná. Utkání by více slušela remíza, ale bohužel bez branek se těžko boduje.

T. Maroušek [-] - T. Kopecký [-] (52. K. Macho [-] ) , P. Sokol [-] (52. J. Latifi [-] ) , R. Mikudim [-] , V. Samec [-] , M. Jabůrek [-] (6. P. Arvaj [-] ) , M. Fiala [-] , F. Dvořák [-] , M. Srpek [-] , P. Zemánek [-] , M. Filip [-]