2.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2018-2019

--

--

Hattrick Tomáše Přibyla znamenal výhru Studené

20

Studená odehrála svůj první zápas na zapůjčeném hřišti v Mrákotíně. I přesto, že prvni inkasovala, dokázala svůj první zápas otočit a vyhrát

První poločas bez branek

V prvních deseti minutách byla na domácích znát nervozita z nové soutěže, hosté poprvé zahrozili z přímého kopu, kdy střela olízla břevno. Ve 12. minutě poprvé zahrozili také domácí, kdy krásná střela Šimánka z přímáku mířila do tyče. Od této chvíle domácí převzali pomyslné otěže zápasu a byli daleko více na míči. Hosté hrozili pouze z přímých kopů, které zahrávali velmi dobře. Jinak jejich hra byla založená na nakopávaných balónech na krajní záložníky. Ve 25. minutě udržel Mitas míč posunul ho do úniku Šimánkovi, který šel úplně osamocen na gólmana Maříka, bohužel sudí chybně zvedl praporek a zastavil vyloženou šanci domácích. O deset minut později posadil Pelej centr na hlavu agilního Šimánka, ten sám před Maříkem mířil bohužel vedle. Hosté se připomněli až na konci poločasu, kdy zahrozili opět z přímého kopu, který skvěle lapil domácí Kadlec. Poločas tedy skončil 0:0.

Hattrick ve druhém poločase

V druhé poločase již přišli i branky. Po přísném faulu za šestnáctkou dostali hosté opět příležitost v podobě přímého kopu, tentokrát se již zkušený Kadlec nemýlil - 0:1. Domácí byli pár minut opařeni, ale naštěstí přišla pěkná akce, která znamenala vyrovnání. Kadlec si po svém zákroku všiml v 54. minutě otevřené obrany, dlouhým a přesným nákopem vybídl Šimánka, který krásně zpracoval a posunul na Přibyla, který zpoza vápna křižnou střelou od tyče nedal Maříkovi šanci - 1:1. Gól domácí velmi povzbudil a dál hosty přehrávali. Po faulu na Šimánka se sám faulovaný postavil z dobrých pětadvaceti metrů k rozehrávce a nádhernou střelou poslal domácí do vedení, 56. minuta - 2:1. Hosté poté vysunuli svého nejlepšího hráče stopera Fencla do útoku. Domácí v rozmezí tří minut (77. a 80. minuta) po pěkných kombinacích rozhodli zápas dvěma góly sedmnáctiletého Přibyla, který zkompletoval hattrick. Domácí se tedy mohli radovat z prvního vítězství ve vyšší soutěži. Zcela zaslouženě vyhráli, Ledenice přehráli 4:1.

FK Studená
Petr Adamec (trenér): Jsem spokojen s výsledkem i s převedenou hrou, většinu zápasu jsme byli lepší a vyhráli naprosto zaslouženě. Je nutno dodat, že hostům chybělo pár hráčů základní sestavy, to ale nikterak nesnižuje důležitou výhru na úvod. Celý tým předvedl velmi dobrý výkon, jsem velmi rád za Příbu, který zaznamenal tři góly. Nyní nás čeká ale těžší oříšek v podobě v pohodě hrajících Velenic.

FK Studená
O. Kadlec [-] - D. Adamec [-] , M. Bartoň [-] , O. Dokulil [-] , L. Makovička [-] (87. P. Šimek [-] ) - J. Šára [-] (82. P. Maška [-] ) , T. Přibyl [-] , M. Pelej [-] , O. Doležal [-] - J. Šimánek [-] (83. M. Šimánek [-] ) , K. Mitas [-] -

TJ Slavoj Ledenice
J. Mařík [-] - T. Hrubý [-] (72. D. Fyrbach [-] ) , L. Winkler [-] , V. Babka [-] , M. Kožant [-] , M. Kadlec [-] , K. Havelka [-] , M. Michner [-] , J. Princl [-] , J. Kubec [-] , J. Fencl [-]

ŽK: 33. M. Pelej - 33. J. Kubec .
Místo: Mrákotín. Počet diváků: 100. Rozhodčí: Vejčík Vít - ZABILKA Luboš, BLAŽEK Vladislav.