12.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

--

--

26

Cehnice do Bělčic nepřijely odevzdaný, ale z Bělčic se body moc nevozí, ví o tom i týmy z předních pater tabulky, nebylo tomu jinak ani v tomto případě. Bělčice rozhodly už v prvním poločase.

Bělčice si vytvořily solidní náskok

Hned od začátku hosté hráli taktiku jednoduché defenzivy s tím, že doufali v úspěch z nějaké standardní situace či rychlého brejku. Ve druhé minutě po centru Vaňka se Krejsa uvolnil na vápně, ale jeho sražená střela domácího brankáře nepřekvapila.

Další možnost Cehnice měly v 10. minutě, kdy Marek Martínek zahrál dlouhý aut, který se k němu vrátil a pěknou střelou docela vystrašil domácího brankáře. To od hostů ale bylo na dlouhé minuty vše. Pak se do hry dostali domácí a dobře kombinovali. Dostávali se k centrům, ale žádné vyložené příležitosti neměli.

Až ve 23. minutě, kdy hosté odehráli míč do autu, když hotující hráč ležel na zemi, ale domácí nesportovně pokračovali ve hře, došlo k faulu u vápna a z následného trestného kopu, a po nešťastné teči ve zdi, Cehnice prohrávaly 1:0. Domácí se v to chvíli ukázali jako velice nesportovní tým. V dalším průběhu zápasu se hosté snažili s výsledkem něco udělat, měli celkem dost standardek z poloviny hřiště i nějaké rohy, ale k dobrému zakončení se hostující celek nedostal.

Domácí naopak měli další šanci, kdy hostům unikli po křídle, a po centru ze strany domácí útočník z bezprostřední blízkosti prostřelil Voseckého. Další šance pak hostující brankář ještě chytil, takže hosté byli rádi, že poločas skončil pouze 2:0.

Domácí si vedení pohlídali

Po poločasu stráveném v ultra malé kabině, která je spojená s kantýnou (přehrazena pouze koženkovým závěsem), se hosté pustili do boje. Paradoxně domácí vypadli ze hry a už se nedostávali kombinací do našeho vápna. Zkoušeli nakopávat balóny, ale s tím si hosté dokázali poradit. Začali i trošku riskovat a hned se obrázek hry změnil. Cehnice se dostávaly na polovinu Bělčic, měly nějaké závary, ale žádnou vyloženou šanci.

V 65. minutě ale Vaněk dobře získal míč na polovině hřiště a zkoušel zopakovat svůj krásný gól z domácího zápasu, ale tentokrát z půlícího kruhu domácího brankáře nepřekonal. V 70. minutě pak po centru ze strany se uvolnil Krejsa na vápně, dostal se do dobré pozice, ale nedokázal trefit bránu. V tu chvíli hosté měli trošku navrch a gól by jim jednoznačně pomohl.

Domácí měli nějaké centry a střely, ale do velké šance se nedostávali. Hosté naopak mohli v 77. minutě, když Vaněk opět vybojoval míč na půlce po špatném odkopu domácího brankáře, zahrozit, ale Krejsa z dálky o pár metrů minul odkrytou domácí bránu.

Poslední slovo pak měl Kořán, který dostal přihrávku na útočné polovině a postupoval sám až ke střele, která se otřela o tyč domácí branky.

Sokol Cehnice: V sobotu jsme vyjeli na zápas do Bělčic. Domácí jsou 4. týmem tabulky, hrají pěkný fotbal, přesto jsme se chtěli pokusit nějaké body získat. Počasí už bylo silně podzimní, ale fotbalu to příliš nevadilo. Druhý poločas nám celkem vyšel a nebyli jsme daleko od vstřelení nějakého gólu, bohužel na kdyby se nehraje, a musíme tak zabrat nyní doma proti prvním Sousedovicím.“

Zdroj: Sokol Cehnice