10.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

Čkyně neporazila Cehnice a propadla se až na šesté místo

21. V. Turek - 15. P. Krejsa
27

Čkyni se v posledních zápasech moc nedaří. V domácím zápase proti Cehnicím nedokázala vstřelit více než dvě branky, a tak se musela smířit s jedním bodem.

Hosté šli do vedení, domácí Turkem vyrovnali

Po počátečním oťukávání se Cehnice dostaly v 15. minutě k centru z poloviny hřiště, Nedvěd na vápně zpracoval míč pro Krejsu, který ho z voleje uklidil do brány 0:1. Domácí byli velmi zaskočení, kdy hosté z první střely na bránu hned vedli. Hosté věděli, že následujících několik minut je důležitých, aby nepolevili v koncentraci, ale hostující bolest se opět projevila.

Ve 21. minutě po centru do vápna zůstali domácí hráči osamoceni na malém vápně a hlavou nedal domácí kapitán Václav Turek Voseckému šanci. Zbytečný gól po hostující špatné domluvě při bránění standardky. A začínalo se tedy od znova. Domácí drželi balón, snažili se kombinovat, ale po krátké kombinaci mezi stopery přicházel obvykle dlouhý nákop, se kterým si hostující obrana v čele s Ondrou Martínkem poradila. Co nepochytali obránci, hasil jistý Vosecký.

Domácí měli několik centrů, střel, ale vyložené šance v první půli už neměli. Hosté se dostali už jenom do jediného slušného zakončení, kdy se Mára snažil z odraženého míče za vápnem přehodit domácího brankáře, ale přestřelil i branku.

Druhý poločas branku nepřinesl

Do druhé půle se obrázek hry nezměnil. Hosté poctivě bránili a domácí se snažili hrát a něco vymyslet. Začal se zvyšovat tlak, Cehnicím se příliš nedařilo podporovat útočníky, a tak byli často osamoceni na hru dopředu, a to se také podepsalo nad hostující celkovou pasivitou. Přesto Cehnice se po dlouhém autu Máry Martínka a přiťuknutí od Nedvěda dostaly do solidní pozice k zakončení, ale Vaněk nedokázal svou technickou střelu dostat do brány.

Domácí měli několik centrů, celkem hodně rohů, ale hostující hráči dokázali vše úspěšně uskákat. Velkou šanci měli pak po jedné standardní situaci, kdy domácí hráč prostřelil zeď hostů, ale Vosecký skvělým zákrokem tým podržel. Několikrát šli hráči Čkyně do soubojů jeden na jednoho ve vápně a vždy to byly nebezpečné střely. Naštěstí pro hosty ale obvykle minuly branku nebo zasáhl skvělý Vosecký.

Největší šanci měl opět domácí kapitán, který z malého vápna o kousek minul cehnickou branku. V posledních minutách pak šel domácí hráč středem sám, ale přestřelil. Hosté tak přežili velké šance Čkyně a vezou si z horké půdy opět (jako loni) bod.

Sokol Cehnice: „V sobotu nás čekal velmi těžký zápas ve Čkyni, která doma body neztrácí. My jsme měli v živé paměti náš velice náročný zápas z loňského roku, kdy jsme sice měli pár šancí, ale v zápase jsme se spíše bránili a ubránili jsme remízu 0:0. Doufali jsme v podobný či lepší průběh. Na zápas jsme museli překousnout větší či menší šrámy a zranění a postavit se silnému soupeři.

Sestava se proti minulému domácímu zápasu nemusela příliš měnit, a to mělo dobrý vliv na naši souhru a finální výsledek. Bylo jasné, že Čkyně se bude tlačit do útoku a my budeme spíše vyrážet do brejků. Věřili jsme, že budeme hrozit ze standardních situací, z nichž jedna se nám nakonec také podařila.“

Vyložené šance:           6x              Vyložené šance:          0x

Tyč:                              0x              Tyč:                             0x

ŽK:                               1x              ŽK:                              2x

Ofsajdy:                        0x             Ofsajdy:                       0x

SK Čkyně
Daniel Myslík, trenér: Další utkání, kdy přijel soupeř, který většinu utkání byl zalezlý a soustředil se pouze na totální obranu a nakopávání míčů. A když k tomu připočteme naši střeleckou bezmoc, tak soupeři vlastně stačilo trefit jednou naši branku a veze si jeden bod. Bohužel naše efektivita je již děsivá, co je nám platné, že po většinu utkání dominujeme, když v tom nejdůležitějším zcela selháváme! Doufáme, že se to musí zlomit a konečně protrhneme naši střeleckou nemohoucnost.