9.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

--

Volyně díky skvělému konci vyhrála na Stachách

27

Po vyrovnaném prvním poločase začaly branky padat až v tom druhém. Stachy šly rychle do vedení, ale skvělý konec přinesl Volyni díky dvěma brankám Jiřího Brabce tři body.

Jan Kubeš musel střídat kvůli zlomenému žebru

Krásně upravené hřiště a hratelný soupeř tentokrát nalákalo dost diváků. Všichni byli zvědaví, jestli se domácí odlepí ode dna tabulky anebo naopak. Celý první poločas byl ve znamení snahy, ale fotbalovou krásu bohužel nepřinesl. Oba týmy bojovaly, ale žádná vyložená šance nepřišla.

Jirka Brabec dvěma góly rozhodl zápas

Hned po přestávce si na dlouhý výkop od brány naběhl Záleský a po sólu prostřelil hostujícího brankáře Mráze – 1:0. Volyňští pak začali být nebezpečnější, ale v koncovce hodně chybovali. Jenže ke konci přišel totální kolaps domácí obrany. Během 4 minut, totiž zcela nepochopitelně nechali ve vápně volné hostující hráče, kteří nabídnutými šancemi nepohrdli. V 80. a 81.min měl Brabec spoustu času na zakončení a najednou to bylo 1:2. Hned po minutě opět nehlídaný Gašpar pečetil na 1:3.

Již poněkolikáté tak Stachovští v závěru ztratili dobře rozehraný zápas. Hosté si odvážejí 3 body a ani se na ně moc nenadřeli. Hrubé chyby v obranné činnosti a zřejmě nedostatek fyzické kondice tak přikovaly „Králováky“ na úplné dno tabulky

Autor: Sokol Stachy

SK Slavoj Volyně
Libor Žák, trenér: V utkání na Stachách jsem chtěl zvítězit, a to se povedlo. První poločas byl vyrovnaný, my jsme několik slibných akcí nedotáhli do konce a půle skončila nerozhodně. Druhá půle začala naší chybou a gólem na 1:0, my jsme do 65. minuty byli neškodní, pak jsem udělal dvě zásadní změny v sestavě a během 15 minut vstřelili tři branky, ale mohlo jich být i víc. Body bereme, a to je důležité – bohužel jsme přišli o Honzu Kubeše, který má zlomený žebro. Hráčem utkání byl jednoznačně Jirka Brabec.