Strunkovice nadělily Bělčicím bůra

34

Ve Strunkovicích se jen tak nevyhrává, o tom ví i Čkyně. Bělčice to měly těžké, protože prohrávaly už od 4. minuty. Nakonec možná až nečekaně to byla jednostranná záležitost Strunkovic.

Jasná převaha domácích

Do zápasu jednoznačně lépe vstoupili domácí, kteří udeřili už ve 4. minutě Janem Žurkem. Celý poločas byl v režii Strunkovic a hosté nevěděli kam dříve, když se ve 26. minutě trefil Stanislav Pravda a poté podruhé v zápase Jan Žurek bylo to už v poločase 3:0 a Bělčice byly zralé na ručník.

Strunkovice lepší i ve druhé půli

Ve druhém poločase se bělčická hra zlepšila, ale přesto čtvrtý i pátý gól zápasu daly Strunkovice, prosadil se Tomáš Škopek a Jirka Němeček st. z penalty. Teprve až v 74. minutě se radovali i hosté po gólu Adama Ježka, který těžil z přihrávky Martina Ráže.

Bělčice schytaly druhou vysokou porážku, příští kolo je doma čeká Čkyně. Strunkovice jedou do Sousedovic.

Miroslav Mottl, předseda TJ Blaník Strunkovice: „Krásné sobotní odpoledne připravili fotbalisté Blaníku stovce diváků. Nejprve předali šek Kristýnce Jirouškové v hodnotě 15.000 Kč – výtěžek z letní exhibice + vydražený dres Karla Poborského. Dražba proběhla v Praze díky organizaci Československý lev.

V samotném zápase lépe vkročili domácí, brzy skórovali a celý pol. byl v jejich režii a hosté nevěděli co dříve hasit. Domácím chyběl V. Páník, který "rodil", ale mužstvo zahrálo skvěle, a i přes zlepšení Bělčic ve 2. půli to dotáhli až na 5:0 a až potom hosté korigovali výsledek. Výkony jednotlivců se objevují v hodnocení, za zmínku opravdu stojí výkony J. Žurka a S. Pravdy, ale celé mužstvo bylo kompaktní, bez slabin.“

TJ Blaník Strunkovice
Petr Kortus, asistent trenéra: Hráli jsme dobře. Trochu jsme to oproti minulým zápasům přeskupili a od začátku do konce jsme byli lepším týmem. Ve všech řadách. V týdnu jsme se zaměřili zejména na zahrávání standardních situací, které nám doposud nevycházely. Výborně zahráli Standa Pravda a Honza i Roman Žurkové. Ale pochvalu zaslouží celý tým.

Počet diváků: 100. Rozhodčí: BARTŮNĚK Pavel - KADLEC Lukáš, MUZIKA Filip.