5.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

Sedlice veze tři body

44. D. Houzar , 46. P. Vaněk , 63. M. Zíka
28

Sedlice orámovala poločasovou pauzu dvěma góly a bere tři body. Na zápase fotil Petr Hroník.

Hosté po poločase vedli

Bělčice věděly, že mohou jít v případě výhru aspoň na den na první místo. Možná to chtěli až moc, protože jim v zápase toho moc nefungovalo. Toto derby se odehrálo i v minulé sezóně, když se obě mužstva potkávala ve skupině C. První zápas Sedlice vyhrála 4:1 a ten druhý skončil remízou 3:3. Hned ve 3. minutě musel střídat domácí Sejkora, kterého nahradil Průcha. Poté se dlouho nic nedělo, až ve 44. minutě se prosadila hostující Sedlice, za kterou se trefil David Houzar.

Hosté navyšovali vedení

Druhý poločas vyšel lépe opět hostům, kteří hned ve 46. minutě zvýšili na 2:0 Prokopem Vaňkem, domácí tak absolutně nezvládli konec první a začátek druhé půle. Když v 63. minutě dal na 3:0 Martin Zíka bylo po zápase. Sedlici utkání vyšlo a veze si důležité tři body.

Příští kolo Bělčice jedou do Strunkovic. Sedlice doma přivítá Sousedovice.