5.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

Filip Duba zajistil výhru proti Volyni, která zůstává jako jediná bez bodu

18. F. Duba (p.) , 85. F. Duba - 39. J. Kuneš
28

Volyně v Sousedovicích dlouho sahala po bodu, ale proti byl dvougólový střelec Westry Filip Duba.

Domácí proměnili penaltu

Do Sousedovic přijela Volyně s jasným cílem, a to konečně už někde urvat první body. Sousedovicím navíc scházel Hrach a Kacetl. Ale i tak začátek zápasu patřil Sousedovicím a už v 18. minutě se prodral do vápna Tomáš Glazunov a byl faulován Janem Myslivcem, rozhodčí Danek Křížek neváhal a nařídil pokutový kop. Ten proměnil Filip Duba, ale ještě předtím musel T. Glazunov vystřídat, protože si při faulu poranil rameno. To znamenalo pro domácí komplikace. Volyně hrála velmi bojovně, což se jí vyplatilo a ve 39. minutě z první střely na bránu vstřelila gól Josefem Kunešem – 1:1.

Pět minut před koncem rozhodl Duba

Druhý poločas opět ovládly Sousedovice, ale nemohly si přijít na dobře chytajícího Tomáše Mráze. Dlouho to vypadalo na remízu, ale proti byl výborně hrající Filip Duba, který napřáhl za vápnem a nedal brankáři žádnou šanci – 2:1. V poslední minutě mohla Volyně opět vyrovnat, ale v jasné příležitosti domácí tým podržel Jaroslav Šilhan.

Příští kolo Sousedovice jedou do Sedlice, Volyně hraje doma s Vacovem.

FC Znakon Sousedovice
Přemysl Šroub, trenér: Domácí výhra s Volyní se nerodila jednoduše. Chyběli nám z různých důvodů dva klíčoví hráči Hrach a Kacetl a proto jsem povolal do zbraně svého bývalého spoluhráče Pavla Krejčího, který rok nehrál fotbal a vedl si skvěle. Začátek zápasu nám vyšel. Po faulu na Tomáše Glazunova se trefil z penalty Duba. Bohužel si při zákroku Tomáš vážně poranil rameno a musí na operaci. Přeju mu za celý tým ať to dopadne co nejlépe a brzy se mezi nás vrátí. My jsme byli fotbalovější, ale Volyně bojovala a z první střely na bránu nám dala do poločasu na 1:1. Druhý poločas byl plně v naší režii, ale vedoucí gól ne a ne přijít. Vázla nám finální fáze a nebo skvěle zasáhl Mráz v brance hostů. Naše vítězná branka přišla v 85. minutě, když po pěkné kombinaci vypálil za vápnem Duba a angličanem nám vystřelil 3 body. V nastaveni mohla Volyně vyrovnat, ale ve stoprocentní šanci nás podržel brankář Šilhan a dorážku zablokoval obětavě Masák. Naše výhra byla opravdu vydřená.

J. Šilhan [-] - M. Linhart [-] , P. Kohout [-] , T. Glazunov [-] (18. D. Marcinko [-] ) , M. Glazunov [-] , J. Benedikt [-] , F. Duba [-] , P. Vojtíšek [-] (82. O. Brynda [-] ) , P. Krejčí [-] , P. Masák [-] , M. Mráz [-]