Strunkovice díky úžasným sedmi minutách porazily Sedlici

31

Do Sedlice přivítaly Strunkovice a očekávalo se vyrovnané utkání, ze začátku to byla právě Sedlice, která byla lepší, jenomže v rozmezí sedmi minut Strunkovice vstřelily tři branky a rozhodly o zápase.

Tři branky za sedm minut

Před zápasem těžko mohl někoho dávat do roli favorita, Strunkovice hrála na jaře dobrý fotbal, Sedlice se ve skupině C pohybovala ve vrchních patrech tabulky a lehce jí nahrávalo domácí prostředí. Toho využila od prvních minut a domácím patřila první čtvrthodina, kde navíc neproměnila penaltu. To trochu nakoplo hostující Blaník, který se postupně dostával do hry. Excelentní byl od 23. do 30. minuty. Ve 23. minutě otevřel skóre Jan Žurek, o dvě minuty ho napodobil Tomáš Škopek a ve 30. minutě upravil na 0:3 Václav Páník. Poté se sedlická obrana oklepala a další průvan v obraně již nepřipustila.

Domácí Běloušek musel předčasně opustit plac

Druhý poločas začali domácí opět aktivně a snažili se před osmdesáti diváky něco s výsledkem udělat. Jenomže mladá strunkovická obrana si počínala bravurně. V 59. minutě dostal domácí Martin Běloušek červenou kartu za kritiku rozhodčího. Poté Sedlice ztratila snad všechny šance a Strunkovice již pohodlně došly pro první body v sezóně. Hlavním rozhodčím byl Josef Brom.

V dalším kole Sedlice jede do Čkyně, Strunkovice přivítají Dražejov.

TJ Blaník Strunkovice
Miroslav Mottl, předseda: Domácí vstoupili do zápasu aktivně a sebevědomě, 15 minut diktovali tempo hry. V této době však neproměnili penaltu a hosty to povzbudilo k větší aktivitě a zbytek poločasu již patřil jim a v rozmezí 8 minut zápas třemi brankami rozhodli. Druhá půle již nebyla tak atraktivní, domácí se ještě pokusili o zvrat, ale po ČK jejich hráče již neměli sílu a hosté v poklidu dotáhli zápas do jasné výhry. Výborně zahrála strunkovická mladá obrana (průměrný věk 19 let), ale pochválit lze celý tým.

Počet diváků: 80. Rozhodčí: BROM Josef - AMBROŽOVÁ Hana, HORNÁT Josef.