2.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

8.0

5.0

30. R. Vojta , 65. M. Gerold
26

Mezi Volyní a Čkyní to je vždy vyrovnané a v lehce nadprůměrném utkání byla o něco lepší Čkyně, která si připisuje čisté konto, ale hlavně tři body.

Roman Vojta rozjásal hostující fanoušky

Říká se, že derby nemá favorita, v tomhle zápase se ale spíše věřilo hostující Čkyni, která přivedla nějaké posily i nového trenéra. Prvních několik minut bylo oťukávacích s minimem šancí. Do první vážnější šance se dostala Volyně, ale svou příležitostí pohrdla. Poté začala iniciativu na hřišti přebírat Čkyně. Ve 30. minutě domácí vyrobili fatální chybu, kterou proměnil Roman Vojta – 0:1. Poté Čkyně již byla lepším týmem.

Pojistku trefil Gerold

Druhý poločas pokračoval větším iniciativou Čkyní, která v zápase byla aktivnější a více si šla pro tři body. Navíc dvakrát nastřelila brankovou konstrukci. V 65. minutě byla odměněna gólem Michala Gerolda – 0:2. Soutěžní premiéra trenéra Čkyně Daniela Myslíka vyšla úspěšně.

V následujícím kole Čkyně doma přivítá Sedlici, Volyně jede do Vlachova Březí.

Statistiky:

SK Čkyně:                                         SK Slavoj Volyně:

Střely na branku:           7x                 Střely na branku:        2x

Střely mimo branku:       8x                Střely mimo branku:   3x

Rohový kop:                  4x                 Rohový kop:               2x

Pok. kop :                      0x                 Pok. kop:                    0x

Vyložené šance:             5x                Vyložené šance:        1x

Břevno :                         2x                 Břevno:                      0x

ŽK:                                1x                  ŽK:                            3x

Ofsajdy:                         3x                 Ofsajdy:                     1x

SK Čkyně
Daniel Myslík, trenér: Klasické derby, které vyšlo na první soutěžní kolo. Prvních 20 minut byla hra vcelku vyrovnaná, domácí hrozili z brejků a vypracovali si i svou jedinou brankovou příležitost. Po 20 minutách jsme začali přebírat iniciativu, dostávali jsme se více do zakončení, ale domácí odolávali. Paradoxně nás vysvobodili svou fatální hrubou chybou, kterou nepohrdl R. Vojta a díky tomu jsme se dostali do vedení. Od té chvíle z nás spadla nervozita a vlastně až do konce utkání jsme měli hru ve svých rukou. Svoji aktivitu jsme korunovali pojišťovací brankou M. Gerolda a od té chvíle jsme již Volyni k ničemu nepustili. Pouze naše neschopnost při proměňování vyložených šancí a dvakrát branková konstrukce ušetřila Volyni od více obdržených branek. Je potřeba pochválit všechny hráče za výkon, ale máme stále na čem pracovat a zlepšovat se.