13.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2018-2019

--

Nemanice dokázaly urvat bod za remízu v poslední minutě utkání.

25. M. Novotný , 78. V. Bašta (p.) , 90. V. Bašta - 37. M. Diviš , 63. M. Šimánek , 76. J. Beneš
21

Nemanice potřebovaly předvézt lepší herní projev oproti minulému zápasu. Hosté věděli, že se o body budou muset porvat

Rohový kop skončil přímo v brance

Nemanice si potřebovaly zlepšit náladu po minulém nevydařeném venkovním utkání, kdy se jim herně příliš nedařilo. Na rozdíl od venkovních zápasů zvládají ty domácí v lepší herní pohodě a soupeř odtud vozí těžko body. Ve 13.kole zavítaly do Nemanic Dačice, které si rozhodně představovaly podzimní část s více připsanými body v tabulce. Utkání především zpočátku ovlivnil horší stav hřiště, které bylo v tomto počasi lehce namrzlé a kluzké a oba týmy se s ním prvních patnáct minut hry spíše seznamovaly. Domácí se ujali vedení ve 25.minutě kdy Miroslav Novotný zahrával rohový kop a ten skončil přímo v brance soupeře 0:1. Tato branka hosty nakopla k lepšímu výkonu a aktivitě, díky které si drželi míč více na kopačkách. Odměna v podobě branky a zároveň srovnání přišla v 37.minutě utkání kdy se prosadil Miroslav Diviš. Za nerozhodného stavu šli oba týmy do šaten

Dačice se dostaly do dvoubrankového vedení, které ztratily poslední střelou zápasu

Do druhé poločasu měli lepší vstup hostující hráči. Přibližně třicet minut hry byli lepším týmem a vypracovali si dvoubrankové vedení. Nejprve se prosadil Marek Šimánek v 63.minutě a na něho navázal Jan Beneš, který zvyšoval v 76.minutě na 1:3. Hosté si tak vytvořili pohodový náskok dvou branek a mohli si závěr zápasu užít a pohlídat si vedení. To se nakonec nestalo ! Na třetí branku hostí přišla rychlá odpověď domácího střelce Vlastimila Bašty, který měl výhodu pokutového kopu a snížil na rozdíl jedné branky 2:3. Náskok se tak snížil a zápas zdramatizoval. Když už se zdálo, že domácí soupeři podlehnou, přihlásil se o slovu znovu Vlastimil Bašta, který zároveň svou druhou brankou v utkání potvrdil roli střelce týmu. Poslední střela v utkání tak skončila v brance a týmy si odnášejí po bodu za remízu 3:3.

FK Dačice
Jan Beneš - hrající trenér: Prvních patnáct minut jsme se oťukávali, hřiště bylo v horším stavu. My jsme se probrali až po první brance, kdy jsme měli více ze hry. Ve druhém poločase jsme si vypracovali dvoubrankové vedení ale neudrželi ho. Kdybychom přidali čtvrtou branku zápas by byl rozhodnutý. Gól z poslední střely nás mrzí, výhru jsme měli na dosah