10.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2018-2019

Nemanice potvrdily svou sílu na domácím hřišti

18

Nemanice veděly o své síle na domácí půdě, to ovšem chtěla zlomit Nová Včelnice

První poločas přinesl krásný fotbal

Nemanice vstupovaly do utkání 10.kola proti Nové Včelnici. Tedy proti soupeři, který je velmi nepříjemný a disponuje fyzickou a tvdrou hrou. Domácí celek si byl naopak vědom své síly na domácí půdě a věřili ve tři body. Začátek zápasu vyšel lépe domácím,právě Rein vysunul nádherným balónem za obranu rozběhnuteho obránce Hucka který dokázal míč vrátit před branku kde si ho našel důrazný Lukáš Kisvetr a otevřel skóre.Za malou chvilku předvedli domácí hezkou kombinační akci kdy Bašta s Čapkem uvolnili Reina ale bývalý mládežnický reprezentant se tváří v tvář Votápkovi neprosadil. Hoste drželi častěji míč na svých kopačkách nejčastěji hrozili že strany nebezpečnými pruniky Petráše ale ani on ani v dobré příležitosti Šlapanský se neprosadili.První poločas tak skončil výsledkem 1:0

Nemanice potvrdily ve druhém dějství nadvládu na domácím hřišti

Vstup do druhého poločasu vyšel zase lépe Nemanickým, kdy si Baštův prudký centr našel ve vápně Novotný a pohotově zvýšil na 2:0. Hosté byli mírně otřeseni, definitivní hřebíček do jejich rakve mohl zatlouknout domácí forvard Čapek, ale nejprve přehodil v čisté šanci Votápka ale i branku a za malou chvíli už Votápek vytáhl proti osamocenemu domácímu střelci parádní zákrok. Zhruba od 70 minut domácím odcházeli síly, hosté ovládli střed hřiště a přišli i jejich šance, dalekonosnou střelou se prezentoval Vokuš, chvíli po něm se dostal k odraženemu míči ve vápně Průša, ale v čisté šanci domácí branku překopl. V 89. minutě přetlačil ve vápně Vokuš domácí obránce a hezkou střelou k tyči ještě vykřesal naději, ale na vyrovnání už hostům čas nezbyl. Nová Včelnice opět předvedla svou fyzickou hru, která je náročná pro všechny týmy a postupem času v utkání soupeřům docházejí síli. Svůj tlak v závěru utkání přetavili pouze v jednu branku. Domácí si tak po dobře odehraném zápase odnášejí za svůj výkon tři body.

SK Nemanice
Aleš Benkovský - hrající trenér: Naše domácí a venkovní zápasy jsou jako noc a den, platilo to i tentokrát, Jsme rádi, že jsme to po nadílce v Chýnově zvládli. Určitě to nebyl náš nejlepší zápas, ale po taktické stránce všichni plnili co jsme si řekli, defenziva pracovala spolehlivě a hostujícího nejnebezpečnějšího hráče Pacholíka se nám podařilo dokonale přikrýt. Náš Bašta dělal hostům určitě větší problémy. Pochválit tentokrát musíme celý tým.