7.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2018-2019

Ševětín doma nezaváhal, soupeř přijel oslabený

27. T. Hegr , 37. S. Vokurka , 73. T. Hindy , 76. T. Hegr - 89. V. Bašta
20

Oslabené Nemanice se nevzdaly, Ševětín ale první poločas zvládnul.

Nemanice nedaly vyložené šance a domácí trestali

Nemanice zavítaly v rámci sedmého kola do nedalekého Ševětína. Jejich sestava, ale utrpěla obrovskou ztrátu. Do zápasu nezasáhli Sulek,Rein,Jelínek a dokonce i golmanská jednička Polomčák. Už tak oslabení hosté přišli v průběhu rozcvičky o dalšího hráče ze základní sestavy, jelikož Motlovi vypadlo koleno a neštěstí je provázelo dále. Při prvním dějství si ještě obnovil zranení Dubský. Domácí tak měli výhodu, Nemanicím chyběli hráči, kteří nastupují v základní jedenátce. Ševětín hrál od začátku hodně aktivně, využíval pokažených přihrávek hostů a hrál tvrdou osobní hru bez faulů. Nemaničtí v prvním poločase promarnili tři vyložené šance a navíc i pokutový kop, který neproměnil Novotný. Ševětín tak převzal otěže do svých rukou a ve 27.minutě otevřel stav utkání Hegrem 1:0. O deset minut déle na něho navázal Vokurka 2:0.

Nemanice se pokusily o zvrat, třetím gólem byl zápas rozhodnutý.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s náskokem dvou branek a mohli hrát na jistotu. Nemanice ovšem i přes své oslabení vstoupili do zápasu velice aktivně a vytvořili si menší herní převahu. Do dvou vyložených šancí se dostala posila z Ukrajiny Zozuliak, ale své šance neproměnil. Ke slovu se tak znovu přihlásili domácí, kteří přežili tlak soupeře a zvýšili v 73.minutě stav utkání na 3:0 zásluhou Hindy. Ševětín poté přidal ještě čtvrtou branku, druhý gól v zápase přidal Hegr a o vítězi bylo rozhodnuto. V závěru už výsledek pouze kosmeticky upravil a překazil domácímu brankáři čisté konto Bašta a Ševětín tak vyhrál 4:1

SK Nemanice
Aleš Benkovský - hrající trenér: My jsme přijeli na zápas v hodně okleštěné sestavě,Ze základu chyběli Sulek,Rein,Jelínek. Golmanská jednička Polomčák,a navíc si nám v průběhu prvního poločasu obnovil zranění Dubský a už při rozcvičce vypadlo koleno Motlovi. Smůla nás provázela celý první poločas,kdy jsme zahodili 3 tutové šance a navíc Novotným i penaltu.Nutno říct že jsme ale našim výkonem nešli štěstí zrovna naproti a kazili jsme hrozně moc jednoduchých přihrávek,prohrávali souboje a domácí nás dvakrát potrestali. Ve druhém poločase jsme s tím chtěli něco udělat,do dvou šancí se dostala Ukrajinská posila Zozuliak,více jsme se dostali do hry,ale pak nás pohřbil laciný třetí gól a stejně tak čtvrtý.Střeli které by končit v síti neměli.V závěru už jen kosmeticky upravil výsledek Bašta. Venku dostáváme hrozně gólů,víme to,bavíme se o tom,musíme zabrat.Čeká nás těžká série,doma Čtyrák,do Chýnova a Včelnice.Hlavně se musíme dát zdravotně dohromady.