6.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2018-2019

Nováček z Lišova opět udeřil, tentokrát to odnesla Dačice

22

O výsledku rozhodl první poločas, domácí nevyužili šance

Dačice nevyužily své dvě šance

Dačice přivítala v dalším utkání této sezony na svém hřišti nováčka z Lišova. Do zápasu měli lepší nástup domácí, kteří zpočátku hosty přehrávali a dostávali se do šancí. V první části měli stoprocentntní dokonce dvě příležitosti, které ovšem nevyužili. Dačický J.Beneš říká "v této sezoně volíme místo střely přihrávku a naopak" a to jsou přesně důvody, proč se Dačice neujali vedení. Herní převaha byla převážně na jejich straně, ale Lišov perfektně bránil. Branku tak první dějství nepřineslo a do šaten se šlo za nerozhodného stavu.

Faul, který nebyl faulem

Do druhého dějství vstoupili oba týmy ve stejné herní pohodě. Úvod poločasu ovšem pozdržel zákrok, který nebyl posouzený jako faul a ani nebyl ohodnocen žádným karetním trestem. Domácí Ondřej Nováček byl při hlavičkovém souboji zasažen loktem do obličeje ! Hra byla z tohoto důvodu na několik minut přerušena pro jeho ošetření, po kterém následovalo jeho střídání. Domácí se požadovali potrestání, ale toho se nedočkali. Naopak je tato událost vyvedla ze soutředění a inkasovali dvě branky. Nejprve trefil přesně Kandl a o minutu později Mlýnek 0:2. Od této doby, tedy od 57.minuty utkání se hosté stáhli do obranné formace a hájili své vedení. Navýšení se dočkali ještě v 78.minutě kdy unk do brejku Werner a zvýšil na 0:3. Po standartní situaci domácích kosmeticky upravil stav zápasu Kněžínek a zápas tak skončil 1:3. Lišov tedy znovu uděřil a získává další tři body.

FK Dačice
Jan Beneš: O vítězství jsme mohli rozhodnout v prvním poločase a dostat se do vedení o dvě branky. Ve finální fázi máme problém, že místo střely volíme přihrávku, ale jen v domácích zápase, venku s tím problém nemáme. Nejlepší výkon podal Daniel Točík

SK Lišov
Petr Vávra - hráč: Nejlepší hráč zápasu byl od nás Jan Kandl, který zabránil spoustě dobře se rozvíjejících akcí soupeře. Svým přehledem a předvídavostí nám hodně pomohl.