12.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

--

Planá se postarala o překvapení kola, loupila ve Strakonicích

30

Tipéři na fotbalunas.cz měli jasno, 96 procent z nich tipovalo jedničku. Jenomže Plaňáci prokázali, že venku umí a porazili domácí Junior rozdílem tří branek.

Prvních dvacet minut byli domácí více na míči a hned v první minutě utkání po chybě hostujícího Pintéra se dostal k zakončení Zušťák z levé strany a jeho střelu golman Hotový vykopl nohou na roh. Do 28. minuty se před brankami nic nedělo, až v této minutě se hostující Šteyer dostal do té samé šance a také Lízal zachránil nohou. Ve 30. minutě se postavil k trestnému kopu ze 30 metrů hostující Pintér a jeho dělovku do šibenice bravurně vytáhl Lízal na roh. Ve 40. minutě neudržel centr Lízal a snadnou dorážku využil bek Hotový ke vstřelení prvního gólu - 0:1.  Druhý gól do šatny Strakoničtí dostali po individuální akci hostujícího Šteyera - 0:2.

Druhý poločas domácí začali náporem z čehož vyplynula gólová situace ve 47. minutě, když Boukalík nacentroval do vápna, na míč si naběhl Ouška, ale přestřelil. Jenže přišla v 51. minutě brejková akce hostí a Šteyer dává na 0:3. Strakonický nápor pokračoval a v 59. minutě Ouška uvolnil do vápna M.Šrámka a ten přízemní střelou snižuje na 1:3. V 62. minutě Ouška dal prudký centr do vápna, Máškova odvážná rybička ale nevyšla, míč se odrazil na vápno, kde byl Bálek a jeho střela šla nad branku. Mezitím do hry naskočil Petráň místo Boukalíka a hned na úvod poslal ideální centr na Zušťáka, který si míč zpracoval na prsa, ale zakončení šlo těsně vedle. V 68. minutě poslal centr Ouška z druhý strany a Zušťákovu umístěnou hlavičku vyškrábl golman na rohový kop. A jak už to většinou bývá, když dobýváte branku, přijde ojedinělý útok hostí, který přišel v 77. minutě a zkušený harcovník Lengyel patičkou poslal do vápna Cardu, který zakončil přesně a dává na konečných 1:4.

Autor: Cibulka Jiří

Stats

Rohové kopy : 6 : 1

Střely na branku : 6 : 6

FK Junior Strakonice
Jiří Cibulka (vedoucí mužstva): Utkání se hrálo za deštivého počasí a přesto si cestu na tento zápas našlo 100 nejvěrnějších fanoušků za což jim děkujeme, ale radost jsme jim tentokráte neudělali. Hráli jsme se soupeřem, na kterého se nám vůbec nedaří a dnes to nebylo jinak.

SK Planá
Jan Pintér (trenér): Z dnešních 3 bodů máme neskutečnou radost. Strakonice jsou doma jeden z nejsilnějších týmů a my si odsud vezeme 3 body a ještě 4 vstřelené góly! Podali jsme kvalitní,kolektivní, týmový výkon, který se opíral zejména o 100% defenzivu a rychlé brejky! Tato taktika nám vyšla bezezbytku na 100%. Za stavu 3:1 domácí ožili a vytvořili si ještě dvě velké příležitosti, které buď vychytal golman Hotový nebo je hosté neproměnili. My jsme dneska prostě a jednoduše dobře bránili a základ všeho byl, že kluci vzadu pokryli Honzu Zušťáka, který byl před tímto kolem nejlepší střelec soutěže. Dneska bych chtěl pochválit celý tým, včetně lavičky a celé party, která do Strakonic jela. V těžkých situacích kolem 60. minuty nás podržel Kuba Hotový v brance!

L. Lízal [-] - M. Kostka [-] , M. Boukalík [-] (58. D. Petráň [-] ) , M. Šrámek [-] , J. Zušťák [-] , J. Máška [-] , J. Ouška [-] (70. M. Touš [-] ) , L. Němeček [-] , F. Frček [-] , D. Bálek [-] , M. Čapek [-]