11.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

58. M. Fišer , 86. M. Juroš - 2. D. Bálek , 31. L. Němeček , 69. J. Máška , 90. D. Bálek (p.)
32

Domácí byli centimetry od vyrovnání...

Domácí po půli ztráceli

Již ve druhé minutě hosté založili pěknou kombinační akci po pravé straně Šrámek- Němeček – Máška, centr do vápna a Bálek ve skluzu dává do prázdné branky 0 : 1. V 7. minutě střílel těsně vedle z vápna Zušťák. První šance pro domácí přišla v 25. minutě a jejich tvrdou a přesně mířenou střelu k tyči Lízal nadvakrát zlikvidoval. V 31. minutě vyrazil po lajně Němeček a jeho prudký centr si tečovali do vlastní branky domácí, ale gól byl přiznán Němečkovi. Od tohoto gólu převzali iniciativu domácí, ale branku Lízala neohrozili.

Prachatice opět bez bodu

Úvod druhého poločasu byl ve znamení konce prvního poločasu, ale o ohrožení branky se postarali hosté a to v 52. minutě se Máška doslova probojoval s balonem až do vápna a jeho zakončení domácí brankář vyrazil nohou. V 58. minutě se měnilo skóre a to ve prospěch domácích, když po nepovedeném výkopu se domácí zmocnili balonu a rychlým gólem Fišera snížili na 1 : 2. V téže minutě nastřelili domácí tyč. V 60. minutě hosté dali gól Máškou, ale pro ofsajd přihrávajícího Zušťáka neplatil. V 69. minutě podnikl Němeček další výlet po lajně a přesným centrem našel Mášku a ten hlavou dává na 1 : 3.

Po tomto góle opět převzali iniciativu Prachatičtí a také se jim v 86. minutě podařilo skórovat po pěkné kombinační akci Jurošem 2 : 3. V 90. minutě domácí málem srovnali skóre, ale Lízal jejich radost překazil výborným zákrokem. V nastaveném čase byl opět Němeček v akci, když se dostal přes dva hráče do vápna a třetí ho fauloval. Na penaltu se postavil Bálek, protože už Zušťák nebyl ve hře a s přehledem ji proměnil na konečných 2 : 4.

Autor: Jiří Cibulka