13.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. A, 2018-2019

--

Braškov si v Klobukách potvrdil formu

58. M. Suk (p.) - 40. R. Bednář , 67. J. Nachtigal
13

Braškov ke konci podzimu nabral skvělou formu, kterou nakonec potvrdil i v Klobukách. V prvním poločase soupeře načal a v druhém pak rozhodl o vítězství. Domácím nepomohla ani penalta, kterou výsledek korigovaly.

Málo akce

Víkendové zmrzlé počasí fotbalu rozhodně neprospělo, a tak se to podepsalo na výkonech většiny týmů. Zápas začal opatrně bez větších šancí a pár příchozích diváků dlouho přemýšlelo, jestli raději neměli nezůstat doma u krbu. O první gól se postaral obránce Braškova Bednář. Ve 40. minutě se vydal do útoku a rozvlnil síť za Maurem poprvé - 0:1. Klobuky se snažily, ale k soupeři přistupovaly spíše s respektem a do velkých akcí se nepouštěly.

Hosté o krok napřed

Domácí nechtěli dát soupeři body zadarmo, a tak začátek druhé půle patřil spíše jim. Vše vyvrcholilo v 58. minutě nařízenou penaltou pro Klobuky. Tu s přehledem proměnil velmi silný článek týmu Suk a bylo vyrovnáno - 1:1. Místo klidu na kopačky ovšem domácí znervózněli a nechali svůj osud v rukách hostů. Ten byl zpečetěn v 67. minutě. K míči se dostal Nachtigal a braškovský střelec se nemýlil a vrátil vedení na stranu hostů. Ve zbytku zápasu se už hosté soustředili převážně na bránění a dokráčeli k další výhře, která jim zajistila 7. příčku. Za to Klobuky zůstávají jen 3 body od dvou posledních týmů u tabulky.