9.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. A, 2018-2019

--

--

--

13

V dalším zápase nastoupil Zavidov na slánském hřišti proti místní rezervě. Zavidov nastoupil pod novým trenérem Deverou. Po vyrovnaném začátku se hry chopil Zavidov a do domácí svatyně padal jeden gól za druhým. Přes velkou snahu v druhé půli se slánské rezervě nepodařilo vyrovnat, a tak si Zavidov připsal tři body z venku.

Zavidov se rozehrál a nešel zastavit

V začátku zápasu se hrál vyrovnaný fotbal. Poté však převzal iniciativu Zavidov, který se hodně tlačil do zakončení. Do první šance se dostal Korčák, když se uvolnil ve vápně domácích. Jeho střelu však domácí brankář výborně reflexivně vyrazil. Stejně dobře si pak počínal proti střele Žďánského. Do vedení šel Zavidov ve 37. minutě, Hvězda poslal po kombinaci s Kochem do úniku Korčáka, který našel krásnou přihrávkou Žďánského a ten vstřelil úvodní branku - 0:1. Zavidov měl stále převahu. Těsně před poločasem zvýšil Korčak hlavičkou po centru Kocha ze standardní situace - 0:2.

Slaný snižovalo, ale na Zavidov to nestačilo

Druhý poločas začal opět převahou hostů. Po pěti minutách přidal branku opět Korčák po rohu na zadní tyči – 0:3. Domácí o sobě dali vědět v 54. minutě, kdy vybagovali obranu a Zima snížil – 1:3. Drama přinesla 63. minuta, hostující Hvězda ztratil na vápně balon, čehož využil domácí kanonýr Novotný a snížil rozdíl o další gól - 2:3. V tu chvíli narostly domácím křídla a měli převahu. Museli ale otevřít obranu a Zavidov se dostaval do brejků. Zvýšit mohl Korčák, Žďánský i Koch. Domácí se tlačili do zakončení, avšak hostující obrana odolala. Jediné, co Slanýmu konec druhého poločasu přinesl byla červená karta. Ta zasvítila do očí Čáblíka, který projevil nesouhlas s rozhodnutím rozhodčího. Zavidov svůj výkon uhájil, a tak si připsal cenné tři body z horké slánské půdy.

FC 05 Zavidov
Aleš Kraus, brankář: "Ve Slaným jsme čekali těžký zápas, upřímně řečeno jsem z tohoto zápasu měl i obavy. Ale vstoupili jsme do zápasu výborně. Kluci hráli dobře a měli jsme hru pod kontrolou. V druhé půli jsme zbytečně vypadli z koncentrace, což nás málem mrzelo. Toho se musíme vyvarovat, ale kluky musím za výkon pochválit."

SK Slaný B
M. Cílek [-] - J. Hořejší [-] , M. Zelenka [-] , P. Čablík [-] , A. Beneš [-] (69. P. Danda [-] ) , P. Volgner [-] , Z. Řehák [-] , T. Zíma [-] , F. Novotný [-] , L. Volf [-] (77. J. Peška [-] ) , M. Majtaník [-]

A. Kraus [-] - J. Klouček [-] , M. Dvořák [-] (69. M. Zuda [-] ) , D. Žďánský [-] , J. Knor [-] , T. Koch [-] , P. Hornof [-] , L. Kapoun [-] , P. Vitner [-] , J. Hvězda [-] , T. Korčák [-]

ŽK: 41. P. Čablík , 56. T. Zíma , 78. Z. Řehák - 83. T. Korčák , 84. P. Vitner . ČK: 90. P. Čablík .
Hráči zápasu: F. Novotný - D. Žďánský .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: Malý David - SLEPIČKA Milan, DOUBRAVA Jakub.