1.kolo, Středočeský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

--

8

Vykáň - Fotbalisté Vykáně sestoupili do krajského přeboru a bratři Jarolímové chtějí dotáhnout tento tým zpět do divize. V prvním kole jim byl soupeř ze Slaného, které má rovnou postupové ambice.

Hrál se útočný fotbal a padaly góly

Ve 3. min. fauloval vlevo před Sedlákem Hansl a domácí měli výhodu trestného kopu. K míči se postavil David Jarolím, ale míč zblokovala slánská zeď. V 8. min. vybojoval míč Vimr pro Křečka, který poslal vpřed Kroutila, ten pak míč připravil narážečkou pro Hořejšího, jehož střela z první byla pro Kruliše nechytatelná - 0:1. V 10. min. pak po úniku střílel dobře Kroutil, ale Kruliš jeho pokus vyrazil. V 11. min. si Jarolím zopakoval přímý kop téměř ze stejného místa, jako tomu bylo v úvodu zápasu. Také tentokrát dobře postavená zeď zafungovala, ale míč po odrazu od ní orazítkoval břevno Sedlákovy brány.

V 15. min. opět střílel Kroutil, ale ani tentokrát si na domácího brankáře nepřišel. O dvě minuty později přišlo vyrovnání, Sedlák nedosáhl na centr z pravé strany, míč poté přišel k noze Koutenského, který pohodlně skóroval - 1:1. Ve 23. min. šlo Slaný znovu do vedení. Nahrával opět Kroutil a střílel Hořejší, který tentokrát nestřílel tvrdě, ale přesně a míč skončil u tyče Krulišovy branky - 1:2. Ve 28. min. únik Vimra po levém křídle Hořejší zužitkovat nedokázal. V téže minutě pak kryl Sedlák střelu Koutenského. Po půlhodině hry musel střídat do té doby výborně hrající David Jarolím. Deset minut před koncem prvního poločasu měl dost času na zakončení Koutenský, ale přestřelil.

Vykáň otočila utkání

Po změně stran slánský Sedlák skvělým zákrokem vyrazil na tyč tvrdou střelu Vobořila. Na druhé straně pak míč skončil také na tyči po standardní situaci a následné hlavičce Mareše. V 67. min. pak Sedlák po rohu domácích zlikvidoval perfektním zákrokem dorážku jednoho z domácích hráčů. Minutu nato Galbavý tvrdou střelou provětral rukavice Kruliše.

V 75. min. převzal křižný pas střídající Lesyk, zbavil se Zelenky a tvrdou střelou a odrazem od přední tyče srovnal stav - 2:2. Rozuzlení napínavého utkání přinesla 84. min., když Hansl nešťastně poslal míč po nepovedené střele střídajícího Moravce do vlastní sítě - 2:3.

SK Slaný
Milan Šúr, vedoucí mužstva: "Ve Vykáni jsme sehráli zápas blbec. Většinu hrací doby jsme byli ve vedení a přesto jsme odjeli bez bodu. Po zápase naši kabinu opanoval smutek a zklamání, ale takový je fotbal. První poločas jsme odehráli velmi dobře, přestáli jsme i tlak domácích z úvodu poločasu druhého. Po hlavičce Mareše jsme užuž viděli míč v síti a vedli bychom v tu chvíli o dvě branky… Nakonec byli domácí šťastnější, dokázali otočit stav a tři body zůstaly doma. Slánští ve Vykáni určitě nezklamali a odhodlání hráčů do dalších zápasů bylo znát."