--

--

Bospor v Opavě neuspěl

16

Muži v Bosporu před týdnem šťastně vyhráli nad Vsetínem, ovšem po zápase na trávníku rezervního týmu Slezského FC Opava naopak cítili, že měli na víc. Výsledek přitom vypadá docela hrozivě. Jenže Bohumíňáci se přesvědčili stejně jako minule Valaši o tom, že když se nepromění šance, těžko pak mohou pomýšlet na body.

Bospor přitom na hřišti u opavského koupaliště, které divizní úrovně dosahuje jen s přivřením nad i kuřích očí, odehrál velmi dobrý první poločas.

Bez Jakuba Švrčiny v bráně začali hosté opatrněji, Pavel Moskal zablokoval první šanci soupeře a v 11. minutě mohl otevřít skóre Milan Halaška po centru Jakuba Sittka, vyznamenal se však gólman Hub.

O chvíli později mohli jít do vedení domácí. Smrtící ztrátu míče ve středu pole však naštěstí opavský Veselý střelou z hranice penaltového puntíku nepotrestal.

V 17. minutě se na břevno domácí branky snesl nepovedený centr Adama Leibla, vzápětí po standardní situaci Františka Hanuse, znovu hlavou, zakončoval Halaška, ale opět nepřelstil brankáře Huba.

Bohumínští přebírali otěže hry, ale ani rána Františka Hanuse ovšem nepřinesla změnu skóre.

Po dvou možnostech Opavy, kdy brankář František Moláček nemusel zasahovat, se znovu ocitl v tutovce po narážečce s Mariem Latochou hbitý Halaška, jenže ani napotřetí Huba nepřelstil.

Stínem bylo zranění Jana Ference, který nuceně opustil hřiště, chvíli po pauze jej následoval i Pavel Moskal…

Do druhého poločasu ovšem hosté vstoupili s pocitem, jako by se na hřišti rezervy ligového celku nemělo co stát.

A pykali za to. V 50. minutě domácí podnikli nebezpečný výpad z pravé strany a Darmovzal poslal béčko SFC do vedení. 1:0.

O tři minuty později se vyznamenal i Moláček, který chytil tutovku domácímu útočníkovi a opakovaný pokus zablokoval Jaroslav Baculák na roh.

Bohumín vypadl z role, skóre se neměnilo ani po hlavičce Lukáše Poštulky.

Domácí byli aktivní, svěřenci Martina Špičky běhali hlavně bez míče.

Přesto po akci Halašky mohl snížit František Hanus, bohužel minul.

A opět přišel trest. Po rohu v 65. minutě se snadno zblízka prosadil Helebrandt. 2:0.

Osm minut před koncem se střela Latochy otřela o tyč, ale poslední slovo měl Veselý, který po průniku z pravé strany zakončil prudce k tyči. 3:0.

FK Bospor Bohumín
asistent trenéra, Patrik Poštulka: Celý zápas odehrajeme slušně, ale body nemáme. V prvním poločase jsme neproměnili snad čtyři vyložené šance, kdybychom nějakou dotáhli, tak by se utkání vyvíjelo jinak. Navíc jsme bohužel museli dvakrát nuceně střídat. Ve druhé půli jsme pak už inkasovali zbytečné góly, jeden i ze standardní situace. Shrnuto – dobrý zápas, ale bez bodu. Zdroj: www.fotbalbohumin.cz

SFC Opava B
A. Hub [-] - F. Souček [-] , D. Darmovzal [-] (80. P. Kuzník [-] ) , O. Večerek [-] , V. Veselý [-] , M. Socha [-] (67. T. Fusek [-] ) , A. Helebrand [-] (77. P. Hluchý [-] ) , J. Řezníček [-] , J. Žídek [-] , J. Swiech [-] , D. Dybal [-]

F. Moláček [-] - J. Sittek [-] , R. Košťál [-] , P. Moskál [-] (46. L. Poštulka [-] ) , J. Ferenc [-] (44. J. Baculák [-] ) - M. Halaška [-] , J. Kubinski [-] , A. Leibl [-] , M. Latocha [-] - M. Hanus [-] , F. Hanus [-] (65. J. Padych [-] ) -

ŽK: 40. O. Večerek , 80. F. Souček , 83. J. Swiech - 84. J. Kubinski .
Počet diváků: 90. Rozhodčí: BROSKEVIČ Michal - KONTORŠIKOV Maxim, ČÁSTEČKA Michal.