Lanžhot vyhrál v Havlíčkově Brodě

18

Momentální skvělou formu Lanžhota pocítil i Havlíčkův Brod.

Hosté po poločase vedli

Hosté byli po celý zápas jednoznačně lepším týmem. Směr vývoje utkání udal hned ve 2. minutě Radoslav Ciprys, který překonal Kubáta a hosté vedli - 0:1. Poté hosté zahájili festival zahozených šancí a jen díky jejich střelecké nemohoucnosti šli domácí do kabin pouze s těsnou ztrátou.

Hosté si vedení pohlídali

Druhý poločas se odehrával v podobném duchu jako ten první. Branka však padla až v 70. minutě, kdy se podruhé v zápase trefil Ciprys, který se nejlépe zorientoval v závaru před domácí svatyní - 0:2. Domácí dokázali snížit v 75. minutě, kdy se z ojedinělé akce střelecky prosadil Cakl - 1:2. V 82. minutě se však k individuální akci nadechl Bartoš, obešel Kubáta a do prázdné branky pohodlně skóroval - 1:3. V nastavení padly ještě dvě branky. Nejprve zvýšil vedení Lanžhota Vrábel - 1:4. Poté po Syneckého přihrávce korigoval skóre Veselský - 2:4.

Havlíčkův Brod hraje za týden v Rosicích. Lanžhot hostí Strání.

FC Slovan Havlíčkův Brod
Jiří Pabousek (trenér): Soupeř měl celý zápas pod kontrolou. Ukázali nám, jak se fotbal hraje. Ze zápasu neděláme závěry, ale chceme se z něj poučit.

TJ Sokol Lanžhot
Milan Valachovič (trenér): Už v poločase to mohlo být klidně tak 5:0, za celý zápas jsme měli snad patnáct tutových šancí. Byli jsme ale lehkovážní v koncovce, to budeme ještě v týdnu určitě řešit. Je až neuvěřitelné, co dokážeme zahodit. Z brankové čáry trefujeme protihráče a podobně. Navíc jsem nepochopil, proč jsme domácím darovali dvě branky. Za celý zápas to byly snad jediné jejich střely na branku.

J. Kubát [-] - J. Molák [-] , O. Štědrý [-] (78. J. Synecký [-] ) , M. Veselský [-] , M. Pleva [-] (63. J. Pabousek [-] ) , K. Svoboda [-] , M. Polcar [-] (63. M. Cakl [-] ) , D. Fikar [-] , A. Polívka [-] , L. Peřina [-] , M. Vrzal [-]

R. Bartal [-] - P. Mikúšek [-] , J. Krejčíř [-] , R. Ciprys [-] (84. D. Weiss [-] ) , P. Šenk [-] , T. Bartal [-] (46. M. Vrábel [-] ) , L. Čambal [-] , M. Tóth [-] , J. Bartoš [-] (82. T. Šefčovič [-] ) , J. Hílek [-] , J. Dobšíček [-]

ŽK: 41. M. Vrzal , 57. A. Polívka , 82. J. Kubát .
Hráči zápasu: A. Polívka - J. Hílek , L. Čambal , R. Ciprys .
Počet diváků: 90. Rozhodčí: MÜLLER Jiří - ROSICKÝ Jakub, LÍKAŘ Petr.